Skip to content

Dusetų krašto menininkas savo kūrybą pristato Ignalinoje

Lapkričio 8 d. Ignalinos krašto muziejuje atidaryta dusetiškio dailininko ir fotografo Alvydo Stausko kūrybos paroda „Nostalgija peizažui“. Muzika ją pasitiko ir visus pasveikino Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos gitaristų kvartetas. Apie meno poveikį žmogui kalbėjo ir autorių pristatė muziejaus darbuotoja Inga Čibiraitė. Pasigrožėti žinomo dailininko darbais susirinko jį gerai pažįstantys Ignalinos krašto kūrėjai ir kūrybos gerbėjai.

Aliejiniais dažais tapyti A. Stausko paveikslai ir akvarelės tarsi atveria didelius šviesius langus į nuostabų gamtos pasaulį. Tai dailininko meilės išraiška savo gimtajam kraštui, kuriam jis skiria tikrai daug kūrybinių jėgų, gražių minčių ir idėjų. „Esu gamtos vaikas. Visi šie paveikslai tapyti gamtoje. Man buvimas gamtoje –  nuostabus jausmas, dvasinis poilsis, atitrūkimas nuo veiklos, rūpesčių, pilnatvės išgyvenimas…“– kalbėjo menininkas.

Autorius apie save mažai pasakojo, daugiau – apie Dusetas, čia bendrai veiklai susibūrusius menininkus, vykstančius gražius renginius. Pasak A. Stausko, savo parodas jis pristatomaždaug kas penkerius metus, užsiima kitų kūrėjų parodų, kūrybinių plenerų organizavimu, dailės galerijos katalogų leidyba, yra Dusetų Kultūros centro Dusetų dailės galerijos vadovas, pedagogas. Su didele pagarba menininkas prisiminė buvusius dailės mokytojus, ypač Romualdą Pučeką. Nuo 1972 metų Dusetų Kazimiero Būgos vidurinėje mokykloje dailė buvo sustiprintas dėstomas dalykas.  A. Stauskas dar būdamas dešimtokas miestelio muziejuje jau pristatė akvarelių parodą. Pirmieji kūrybiniai bandymai berniuką ir jo mokytojus sužavėjo dar ketvirtoje klasėje. Dabar dailininkas savo paveikslus skaičiuoja šimtais, jo darbai vertinami Lietuvoje, jie iškeliavę ir į daugelį pasaulio šalių.

O pats autorius sakė labiausia džiaugiasi gyvendamas savame krašte. Čia jaučiasi savo vietoje, nenustoja žavėtis gamta ir  jį supančiais žmonėmis: „Niekur nenoriu važiuoti iš gimtojo krašto. Čia nejaučiu provincijos. Labai džiaugiuosi, kad į Dusetas atvažiavo gyventi Nomedos ir Šarūno Saukų šeima, iš užsienio sugrįžo Violeta ir Virgis Gasparaičiai. Apskritai, su Dusetomis susiję, čia kuria ar kūrybinėje veikloje dalyvauja net 22 dailininkai, 12 fotografų. Vieni čia gyvena ir moko vaikus, kiti – kuria, treti – mielai atvažiuoja ir dalyvauja veiklose. Tas meninis ratas auga, yra kažkokia nepaprasta trauka…“ Kalbėdamas apie savo kūrybą, menininkas vėlgi labai trumpai ją apibūdino, save vadindamas realistu, neieškančiu jokių modernių „mandrybių“, nesivaikančiu madų. Jam svarbiausia – nuoširdumas ir gyvenime, ir kūryboje.

A. Stauskas sakė mielai priėmė kvietimą surengti parodą Ignalinoje. Jam šis kraštas labai mielas, gražus ir jis su malonumu čia dar dienai pasiliks, apžiūrės pasikeitusį miestą, susitiks su bičiuliais, aplankys kultūros įstaigas. Menininkas taip pat žadėjo surengti savo būsimo nuotraukų albumo „Vandens metamorfozės“ pristatymą Ignalinoje.

Autorių sveikino ir už nuostabią parodą dėkojo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė, muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Su gėlėmis atskubėjo ir bendrais prisiminimais iš buvusių susitikimų, plenerų dalijosi dailininkė Nijolė Trinkūnienė, keramikė Aldona Jakubovskienė. A. Stauskas dėkojo už jam parodytą dėmesį, šiltą sutikimą.

Daugiau apie Alvydą Stauską:

Menininkas gimė 1965 m. kovo mėn. 15 d. Jaskoniškių kaime netoli Dusetų, Zarasų rajone.1972–1983 m. mokėsi Dusetų Kazimiero Būgos sustiprinto dailės mokymo vidurinėje mokykloje.1989 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar – Vilniaus dailės akademija).

Nuo 1995 m. A. Stauskas yra Lietuvos meno galerininkų asociacijos narys, nuo 1997 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos, nuo 2000 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos, nuo 2009 m. – Gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ narys. 2004 m. A.Stauskas įvertintas Zarasų rajono meno ir kultūros premija, 2005 m. jam suteiktas Meno kūrėjo statusas.

2008 m. menininkas Lietuvos radijo išrinktas Metų žmogumi. Tais pačiais metais apdovanotas garbės medaliu „Už nuopelnus Dusetų kraštui“, o 2009 m. pelnė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo Lietuvos šviesuolio skiriamą apdovanojimą.

Per 30 kūrybinės veiklos metų Alvydas Stauskas surengė 43 personalines parodas Lietuvoje, dalyvavo daugiau  kaip 100 grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Dalyvavo, kūrė 34-iuose pleneruose. Jo kūrinių yra įsigiję Rokiškio bei Zarasų krašto muziejai, Daugpilio miesto istorijos ir dailės muziejus, kolekcininkai ir meno mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, Norvegijos, Švedijos, kitų šalių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje