Skip to content

Varžėsi Ignalinos šaškininkai

Audronė TRAPIKIENĖ

Siekiant populiarinti šaškių žaidimą ir išsiaiškinti stipriausius žaidėjus, kurie atstovaus rajonui ,,Žalgirio“ žiemos sporto žaidynėse, lapkričio 12 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko tradicinis šaškių turnyras. Dalyvauti jame užsiregistravo 7 ignaliniečiai, iš kurių šešis jau galima pavadinti senbuviais. Turnyro debiutantui Tomui Krinickui tai buvo nauja patirtis.

Laikantis rimties tarsi bažnyčioje, buvo žaidžiama rato sistema, kiekvienai partijai skiriant po 8 minutes. Regis, net fiziškai buvo galima pajusti įtemptą žaidėjų mąstymą, renkantis tolesnį ėjimą, tad pliauškėdama fotoaparatu pasijutau tarsi įsibrovėlė. Užtat jaučiausi taip pat neakivaizdžiai dalyvaujanti žaidime, kai stebėdama partiją mintyse rinkdavausi ėjimą, o žaidėjas stumtelėdavo šaškę būtent taip, kaip tai būčiau padariusi ir aš. Panašiai žaidžiančius varžovus stebėjo ir partiją baigę dalyviai: buvo smalsu stebėti jų susikaupusius veidus laukiant ėjimo ir išgirsti pritariamą (arba ne) murmėjimą.

Turnyrui pasibaigus, po 9,5 taško buvo surinkę Algirdas Semaška ir Vytautas Čepulis. Kadangi V. Čepulis turėjo tarpusavio persvarą, jam ir atiteko pirmoji vieta. Trečios vietos laimėtoju tapo Saulius Čepulis. Nelabai nusiminė ir kiti turnyro dalyviai. Bernardas Kardelis džiaugėsi galimybe susitikti ir pabendrauti su bendraminčiais, užuot sėdėjus namuose, T. Krinickas pripažino, kad gerų rezultatų pasiekti sutrukdė skubėjimas. Išties, kiti varžovai buvo vyresni ir gal dėl sukauptos išminties nelinkę į greitus ir neapgalvotus ėjimus.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime jiems sėkmės Žiemos sporto žaidynėse.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here