Skip to content

Pirmą kartą Lietuvoje nuteisti asmenys už sukčiavimą lošimų namuose

2016 m. lapkričio 16 d. Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį septyniems asmenims – lošėjams ir krupjė, kurie buvo kaltinami beveik du mėnesius trukusiu sukčiavimu lošimo namuose. Du kaltinamieji nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, kiti atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Lietuvoje tokio pobūdžio byla buvo nagrinėjama pirmą kartą.  

„Baudžiamosios bylos nagrinėjimas užsitęsė beveik iki trejų metų, nes buvo peržiūrima vaizdo medžiaga teisme, vėliau buvo pavesta Šiaulių apskrities VPK atlikti vaizdo medžiagos peržiūrą, kuri tęsėsi beveik metus. Be to, paaiškėjus naujiems bylos duomenims, buvo pakeistas kaltinimas: nebeliko organizuotos grupės, beveik keturis kartus sumažėjo civilinio ieškinio suma“, – sakė bylą nagrinėjęs teisėjas Arūnas Bartkus. Du kaltinamieji iš dalies prisipažino, penki kaltinamieji visiškai prisipažino.

Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į tai, kad du kaltinamieji šiauliečiai 38 m. M. D. ir 31 m. A. B. prisipažino sukčiavę, tačiau neprisipažino veikę bendrininkų grupėje. Kiti penki kaltinamieji visiškai prisipažino, gailėjosi, atlygino padarytą žalą, susitaikė su civilinio ieškovo atstovu. Jie – neteisti, dirbantys, charakterizuojami teigiamai.

Teismas nustatė, kad 16-ka kartų teistas M. D. pasiūlė 7 kartus teistam A. B., asmeniui, kurio atžvilgiu atskirtas ikiteisminis tyrimas ir lošimo namuose krupjė dirbusiems 32 m. M. K. ir 33 m. M. M., padedant 30 m. Ž. S. daryti tęstinį nusikaltimą – sukčiauti, apgaule įgyjant lošimo bendrovės turtą. Vėliau prisijungė du lošėjai iš Naujosios Akmenės – 31 m. V. R. ir 31 m. M. U. Tai buvo 2011 m., tikslus laikas nenustatytas, bet ne vėliau kaip nuo 2011 m. rugsėjo 30 d. iki 2011 m. lapkričio 23 d.

Buvo sugalvotas ir įgyvendintas sukčiavimo būdas. Lošimo namuose krupjė dirbusiems M. K., M. M., padedant Ž. S., vedant stalo žaidimo „Rusiškas pokeris“ lošimus, kuriuose dalyvavo nusikalstamos veikos bendrininkai, buvo pažeidžiamos lošimo taisyklės. Krupjė neteisėtai ir apgaulingai maišydavo ir sudėdavo kortas, kad susidarytų sėkminga kortų kombinacija išlošti.  

Taip kaltinamieji apgaule neteisėtai išlošė 8555,35 Eur. Minėtas lėšas M. D. ir M. U. atskirais atvejais padalindavo nusikalstamos veikos bendrininkams.

Šiaulių apylinkės teismas 16-ka kartų teistam M. D.  skyrė 1 m. ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su ankstesne, skirta galutinė 1 m. 10 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Kadangi į bausmės laiką įskaitytas laikino sulaikymo ir suėmimo laikas, laikoma, kad M. D yra atlikęs jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

7-nis kartus teistam A. B. skirta 1 m. 4 mėn. laisvės atėmimo bausmė, kuri subendrinta su ankstesne. Galutinė laisvės atėmimo bausmė  – 1 m. 8 mėn. Kadangi į bausmės laiką įskaitytas laikino sulaikymo ir suėmimo laikas, laikoma, kad M. D. taip pat yra atlikęs jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

Keturi kaltinamieji  – V. R., M. U., M. M. ir M. K. – atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl nusikalstamos veikos padarymo. Baudžiamoji byla jų atžvilgiu nutraukta. Teismas jiems skyrė  baudžiamojo poveikio priemonę – 10 MGL (376,60 Eur) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per 3 mėn. nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Kaltinamoji  Ž. S. atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant ją R. S. atsakomybei 1 metams. Baudžiamoji byla jos atžvilgiu nutraukta. Ž. S. per tris mėnesius turės sumokėti 5 MGL (188,30 Eur) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Procesas dėl lošimo bendrovės atstovo pateikto civilinio ieškinio nutrauktas. Visi kaltinamieji Lošimų priežiūros tarnybai turės sumokėti po 90,89 Eur proceso išlaidų.

Teismas nusprendė konfiskuoti M. M. priklausiusius grynuosius 2690 Lt kaip iš nusikalstamos veikos gautas pajamas.

Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Informacijos šaltinis: www.teismai.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje spausdinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje