Skip to content

Sveikai gyventi nesveika

Politikoje kol kas nieko įdomaus. Na, tie, kurie pralaimėjo, kaltųjų ieško, dažniausiai pas kaimynus. Laimėtojai irgi iki šiol negalėjo spėti ką nors tokio ypatingesnio nuveikti, vienintelio prieš vegetarus nukreipto nutarimo labai mums svarbiu nepavadinsi.

Tad gal šį kartą – apie ne tokius rimtus dalykus. Štai man jau seniai norisi paklausti: kas ten iki šiol kiauksi, kad nemažai lietuvių gyvena žemiau skurdo ribos, kitaip tariant, neturi ką valgyti?

Juk tai nesąmonė. Kur nors Zambijoje gal yra badaujančių, bet Lietuvoje pagalbos tiems badaujantiems jau tiek pririnkta, kad pas mus visi pavalgė. Pas mus dabar svarbiausia problema – kaip nepersivalgyti.

Nesutinkate – pažiūrėkite, ką mūsų televizijos rodo. Ar yra bent viena laida, kurioje būtų kalbama, kaip rasti ką pavalgyti? Atsakingai galiu pasakyti – seniai nėra. Neprisimenu, kaip buvo, kai televizija dar tik atsirado, bet dabar tikrai nėra.

Užtat visokių kulinarinių laidų pilna. Priežastis paprasta: visokių produktų dabar daugybė, žmonės prisiperka, sakysim, kokių nors jūrų bjaurybių, o kaip ką nors iš tų produktų pagaminti – nežino. Štai tada ir ateina į pagalbą televizija: per pusvalandį išmoko ir virti, ir kepti.

Laimei, dažniausia žmonės visų tų receptų užsirašyti nespėja, tad ir apsinuodijusių pas mus kur kas mažiau, negu galėtų būti. Prasčiau būna tiems, kurie mėgina ką nors pasigaminti pagal receptus iš interneto: tuose receptuose pasitaikančios vertimo ar korektūros klaidos ne vieną priverčia padidinti tualetinio popieriaus naudojimą vienam sąlyginiam gyventojui.

Na, o pasveikusieji iš karto įsijungia tas laidas, kuriose pasakojama, kaip reikia suliesėti. Žinia, ne nuo bado Lietuvoje tinstama, o tunkama nuo persivalgymo. Na, ir prasideda kalbos apie visokias dietas.

Lietuvoje reklamuojamas dietas galima suskirstyti į dvi grupes: dietos, kurias sugalvojo kokios nors Andželos ar Pamelos, ir dietos, vadinamos pagal šalis, kuriose jos esą buvo sugalvotos. Kokios nors kiniškos ar panašios dietos tikrai nepatarčiau laikytis. Sakoma, kad kiniška dieta padeda tik tiems, kurie nutuko nuo kiniško maisto. Bet jei norite – galima, tik pirma įpraskite maitintis kirminais.

Vienu metu visuose televizoriuose rodėsi specialistai, žadėję kiekvienam sudaryti valgiaraštį. Dažniausia tada buvo sakoma, kad organizmas reikalauja valgyti strutieną, tada kainavusią vos ne dešimt kartų brangiau už kitokią mėsą. Bet stručių auginimo verslas Lietuvoje žlugo, niekas „daktarams“ už jų mėsos reklamą nebemoka, tad niekas ir per televizorių strutienos nebeperša.

Užtat dabar tiems, kuriems nepavyksta suliesėti nuo dietų, televizijos ir internetas rekomenduoja radikaliai keisti mitybos įpročius. Sakysim, visiškai atsisakyti gyvulinio maisto ir maitintis vien žolelėmis. Vegetarai aiškina, kad mėsą valgyti ne tik nesveika, bet ir nehumaniška. Nors, kita vertus, vegetarai irgi elgiasi nehumaniškai: jie apėda gyvulius.

Na, vegetarai maitinasi ne vien žolelėmis, dar ir riešutais. Tai, žinoma, labai brangu, ir ne kiekvienas gali sau leisti pirkti kokius nors riešutus, kurių kilogramas kainuoja kelis kartus brangiau, negu kilogramas kiaulienos.

O tai, brangieji (nors gal ir negeras šis kreipimasis, taip kreiptis į žmones turi teisę tik politikai, kurių išlaikymas brangiai kainuoja), ir yra įrodymas, kad Lietuvoje žmonės gyvena pasiturinčiai ir gali leisti sau gyventi sveikai.

Gerai, sutikime, kad niekas pas mus nebadauja. Bet ką vis dėlto daryti tiems, kuriems vegetariškai, tai yra, sveikai maitintis neužtenka eurikų?

O ar žinote, kad sveikiausiai maitinasi alkoholikai: juk ir degtinė, ir visi vynai, jau nekalbant apie alų, yra augalinės kilmės. Išeina, visi alkoholikai – vegetarai, tai yra, tie, kurie maitinasi sveikai. Prieš vegetarus ir buvo nukreiptas vienintelis iki šiol garsesnis naujos valdžios nutarimas, uždraudęs Seime pardavinėti alkoholį.

Tad gal kartais teisūs tie, kurie sako, kad sveikai gyventi nesveika.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje