Skip to content

Modernus diagnostikos centras jau čia pat – Utenoje

Lina RAGINYTĖ

Lapkričio 16 d. Utenos ligoninėje atidarytas jau dešimtasis „Affidea Lietuva“ diagnostikos centras Lietuvoje. Čia atliekami pažangiausi magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai. Atidarius naują diagnostikos centrą, ne tik pagerės ir pagreitės Utenos ligoninės pacientų ligų diagnozavimas, bet bus padidintas  magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų prieinamumas visame Utenos regione ir sumažintos eilės kituose miestuose.

Siekdami gauti kuo daugiau, kuo tikslesnės informacijos, Diagnostikos centro atidaryme, dalyvavo ne tik Utenos miesto, bet ir aplinkinių rajonų gydymo įstaigų vadovai. Informacija savo pacientams domėjosi ir VšĮ Ignalinos rajono ligoninė vadovė Drąsuolė Jatulienė. Naujajame diagnostikos centre, į kurį investuota 1 mln. Eur, per mėnesį bus aptarnaujama ne mažiau nei 450 pacientų. Centre atliekami stuburo, galvos smegenų, sąnarių bei vidaus organų tyrimai.

„Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas teigia, kad jau ne vienerius metus jų įmonė sėkmingai dirbanti šioje srityje. „Viešojo ir privataus medicinos sektoriaus bendradarbiavimas labai svarbus. Sujungę jėgas ir pasitelkę naujausias medicinos technologijas, galime užtikrinti kokybiškesnę ir operatyvesnę pagalbą kiekvienam, kuriam tuo metu ji yra būtina. Utenoje duris atvėręs diagnostikos centras paveiks visą Lietuvą: šio regiono gyventojams sutrumpės kelionės, o Vilniaus, Kauno bei Panevėžio pacientams reiks trumpiau laukti  eilėse MRT tyrimo “, – teigia V.Orlovas.

Renginyje dalyvavęs Utenos r. savivaldybės meras Alvydas Katinas džiaugėsi galimu glaudesniu bendradarbiavimu tarp regiono gydymo įstaigų bei aukštesnės kokybės paslaugomis. „Naujasis „Affidea Lietuva“ diagnostikos centras mūsų mieste ne tik padės gydytojams greičiau diagnozuoti net sunkiausias ligas, bet ir sutrumpins laiką, kai galimybės išsitirti magnetiniu rezonansu pacientai laukdavo po kelis mėnesius. Šia paslauga galės džiaugtis ne tik Utenos rajono gyventojai – diagnostikos centras tarnaus visam Utenos regionui. Be to, naujoji paslauga padidins Utenos ligoninės, kaip svarbios regioninės gydymo įstaigos, siūlomų paslaugų kokybę ir efektyvumą“, – sakė A. Katinas

VšĮ Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga teigia, kad dirbant aukščiausios kokybės įrengimais, bus laiku ir operatyviai užkertamas kelias ir sunkiems susirgimams.

„Sveikatos priežiūros sistemoje didelis dėmesys skiriamas paslaugų kokybei. Labai svarbu, kad teikiamos paslaugos būtų ne tik kokybiškos, bet ir tenkintų sveikatos priežiūros paslaugų vartotojų poreikius bei lūkesčius. Tradiciškai paslaugų prieinamumas matuojamas gyventojų galimybe patekti pas gydytoją ir diagnostinio ištyrimo galimybe. Magnetinis rezonansas – ypač informatyvus ir šiuolaikiškas diagnostinis metodas. Utenoje iki šiol nebuvo įrangos, kad atliktume magnetinio rezonanso tyrimus. Naujasis centras ne tik padidins magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų prieinamumą Utenos regiono pacientams, bet naudojant aukščiausios kokybės įrengimus, bus užkertamas kelias sunkiems susirgimams. Esant labai ypatingam  atvejui, mes tuoj pat galime atlikti tyrimą, nereikės laukti mėnesius eilėje. Tai didžiulė pagalba visiems regiono gyventojams“, – teigė D. Drunga.

Naujame diagnostikos centre pacientams tyrimai bus atliekami 1,5 T galingumo GE Optima MR360 magnetinio rezonanso tomografu.  Sukomplektuota programinė įranga ir parinkti techniniai parametrai suteikia galimybę ištirti  pacientus šiuo aparatu  ypač tiksliai, išgaunant optimalią vaizdo kokybę bei sunaudojant mažiau energinių resursų.

„Affidea Lietuva“ padalinių tinklas pacientus aptarnauja net 16 valandų per dieną (nuo 8 iki 24 val.) 7 dienas per savaitę, tyrimų rezultatus pateikia per 48 val.

Magnetinio rezonanso tyrimus pacientui paskiria jį gydantis gydytojas specialistas, parašydamas jam ir siuntimą. Ar paslauga mokama paciento lėšomis, ar kompensuojama Teritorinių ligonių kasų, taip pat paaiškina gydytojas. Prieš vykstant, būtina išankstinė registracija.

Diagnostikos centre galima atlikti ir viso kūno MRT (magnetinio rezonanso tomografiją). Šis tyrimas kainuoja 500 eurų ir jis nėra kompensuojamas Teritorinių ligonių kasų. Jį žmogus gali pasirinkti laisva valia. Šio tyrimo rezultatus įvertina net 3 gydytojai radiologai, turintys skirtingas specializacijas.

Išankstinė registracija:
Magnetinio rezonanso tomografija
Aukštakalnio g. 3, Utena
Tel. 8 640 68497

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here