Skip to content

Nuteistas Prezidentę reketavęs anykštėnas

Lapkričio 21 d. Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl didelės vertės turto prievartavimo. Teismas pripažino 23 metų J. S. kaltu ir skyrė jam 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kadangi J. S. visiškai pripažino savo kaltę, byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, teismas kaltinamajam bausmę sumažino vienu trečdaliu, todėl galutinė bausmė – 2 metai 8 mėnesiai laisvės atėmimo, bausmės vykdymas atidėtas.

Anykščių rajono gyventojas nuteistas už tai, kad šių metų vasario 25 dieną savo mobiliojo ryšio telefonu išsiuntė du analogiško turinio elektroninius laiškus Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai. Laiškuose vyras grasino susprogdinti po dvi bombas penkiose Lietuvos mokyklose, o kad šių pastatų nesusprogdintų, reikalavo, kad LR Prezidentė per penkias dienas surinktų ir perduotų jam 5 milijonus eurų. Laiškuose vyras nurodė, jog pinigų perdavimo vietą ir laiką praneš vėliau.

Teismas, atsižvelgęs į J. S. asmenybę, į tai, kad jis nėra anksčiau teistas, į kitas byloje nustatytas aplinkybes, nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti ir neskyrus kaltinamajam realaus laisvės atėmimo. Jam bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams.

Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu J. S. įpareigotas neišvykti iš gyvenamosios vietos be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Be to, anykštėnui skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 50 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose ne valstybinėse įstaigose bei organizacijose. Šiuos darbus nuteistasis turi atlikti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Teismas konfiskavo iš J. S. paimtą mobiliojo ryšio telefoną su SIM kortele kaip uždraustos veikos padarymo įrankį.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Informacijos šaltinis: www.teismai.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje spausdinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje