Skip to content

Prasmingai paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena – tai tarsi priminimas visuomenei, kad šalia sveikų gyvena ir specialių poreikių turintys žmonės, kurie nori ir gali save išreikšti, būti naudingais, prasmingai veikti. Neįgaliųjų draugijos Ignalinos skyriaus nariai juos vienijančią dieną paminėjo gruodžio 6-ąją. Šventinis renginys vyko Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centre Ignalinoje.

Draugijos skyriaus vadovė Regina Slabadienė visiems linkėjo gražaus švenčių laukimo, sveikatos ir ištvermės. Ji pasidžiaugė, kad draugijos nariai aktyviai dalyvauja kultūrinėje ir meninėje veikloje, pagal išgales sportuoja, keliauja, naudojasi kirpyklos, skalbyklos paslaugomis, lanko mankštos užsiėmimus. Buvo prisiminti ekskursijos į Rokiškio dvarą įspūdžiai. Grupė draugijos narių gruodžio 1 d. dalyvavo respublikiniame neįgaliųjų dienos minėjime ir koncerte, kuris vyko Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje.

Pirmininkė dėkojo naujiems ir labai aktyviems Palūšėje gyvenantiems draugijos nariams Broniui ir Reginai Šatkauskams, kurie daugelį žmonių subūrė, įtraukė į meninę veiklą, visiems bendradarbiaujant buvo sukurtas ir Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centrui dovanotas puikus paveikslas. Jis pagamintas panaudojant kiaušinių dėklus, tačiau žiūrint į menišką rezultatą to tikrai neįtartum.

Neįgaliuosius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina. Meras draugijos nariams linkėjo gražių ateinančių švenčių, stiprybės, sveikatos, dėkojo už jų gražų aktyvaus ir prasmingo gyvenimo pavyzdį. Meras kvietė taip pat aktyviai naudotis Dienos centro paslaugomis, bendradarbiauti ieškant naujų veiklų. Ši įstaiga, kaip minėta, įkurta tam, kad rūpintųsi pagyvenusiais ir specialių poreikių turinčiais žmonėmis, siekiant suteiktų kuo daugiau pagalbos namuose. „Smagu, kad atlikti darbai pasiteisino, kad jūs turite patogias patalpas ir galite pagal savo sugebėjimus ir sveikatą pasirinkti veiklas…“, – kalbėjo meras.

Dienos centro vadovė Roma Ksenzovienė linkėjo sveikatos, gražių susitikimų, bendro sutarimo ir pagarbos vienas kitam. Regina Slabadienė perskaitė Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkės Jelenos Ivančenko sveikinimą, kuriame išsakyta viltis dėl naujos ir prasmingos veiklos: „Tikiu, kad suglaudę pečius ir bendromis pastangomis galime tikrai daug nuveikti…“. Po visų sveikinimų savo bičiuliams ir svečiams iš širdies dainavo neįgaliųjų ansamblis „Putinas“ bei liaudiškos muzikos kapela „Putinėlis“. Albinas Jakimavičius pristatė naują kolektyvų vadovą Vincą Kliuką ir visiems priminė, kad kitais metais ansamblis „Putinas“ švęs 20-ties metų jubiliejų. Eiles skaitė ir romansą apie alyvų žydėjimą ir praėjusį laiką atliko Veronika Eitminavičienė. Jubiliejaus proga pasveikinta abiejų kolektyvų narė, jaunatviška ir visada optimistiška Albina Bieliauskienė. Muzika, dainos ir nuoširdumas – kas gali geriau praskaidrinti kasdienybę, padėti užmiršti ligas ir negalias. Vėliau visi pakviesti apžiūrėti rankdarbių parodą, draugijos nariai maloniai bendravo vakaronėje.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here