Skip to content

Atkeliavo pasakų ir stebuklų metas

Laikas iki Kalėdų ir pačios Kalėdos – magija, pasakomis ir svajonėmis išmarginta gyvenimo atkarpa. Tai laikas, kai vaikais gali būti ir suaugusieji, gali šėlioti, tikėti pasakomis ir patys tas pasakas kurti. Kalėdinė ignaliniečių kelionė į magišką pasaulį prasidėjo praėjusį penktadienį, gruodžio 9 d., įžiebus miesto eglę Laisvės aikštėje, ir šviesomis padabinus visas miestelio gatves.

Kuo sunkesnė pradžia, tuo malonesnė kelionė. O ignaliniečių pradžia nebuvo lengva, mat nuo pirmųjų šventės minučių lijo lyg pavasarį. Vaikams lietus, žinoma, nė motais, o suaugusieji iš pradžių kiek niurzgėjo, tačiau pamatę šalia džiaugsmu ir smalsumu trykštančius vaikus – matyt, susigėdo ir leido sau vėl pabūti vaikais, kurie moka džiaugtis viskuo: lietumi, purvynu, balomis…

Aikštės šeimininkas nykštukas nekantravo visiems papasakoti apie gražiąją žaliaskarę, tad pakvietė į sceną tris rimtus vyrus, kurių dėka čia smagiai įsisuko šventinė kelionė. Lydimi vaikų šūksnių pasirodė rajono meras Henrikas Šiaudinis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Jie žmonėms linkėjo geros nuotaikos, sveikatos, namų šilumos ir gražaus Kalėdų laukimo, o vaikams – daug dovanėlių ir linksmybių. Miesto seniūnas papasakojo, iš kur atkeliavo eglė. Jau daugelį metų puoselėjama graži tradicija, kai svarbiausią rajono eglę dovanoja žmonės. Seniūnas dėkojo šiemet eglę padovanojusiems ignaliniečiams Valentinui ir Irenai Juršoms. Daugiau nei 16 metrų aukščio eglė augo jų kieme Laisvės gatvėje. Ją seniūnijai padėjo atgabenti Ignalinos miškų urėdija, UAB „Kompata“ ir „Meleksas“.

Triukšmingai išlydėję svečius, vaikai sukluso, kai scenoje pasirodė keisti personažai: miško elfai, laumės iš „Raganiukės“ teatro. Laumė papasakojo vaikams apie miške rastą kūdikėlį Klausą, kuris nuo mažens mėgo gaminti medinius žaislus ir, dovanų gavęs nemirtingumą, virto Santa Klausu, kasmet lankančiu visus pasaulio vaikus.

Spektaklio pabaigoje vaikai padėjo seneliui įžiebti Kalėdų eglę ir papuošimus. Dangų nušvietė kvapą gniaužiantys fejerverkai. Visiems palinkėta kuo greičiau sulaukti sniego, kad šventės būtų baltos ir gražios.

Ignalinoje prasidėjo tikrasis švenčių laukimas!

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje