Skip to content

10 patarimų renkantis dovanas

MI informacija

Artėjant šventėms visi susiduriame su didžiausiu iššūkiu – išrinkti originalias dovanas artimiesiems ir draugams. Kad išrinktos dovanos džiugintų – teikiame 10 svarbiausių patarimų, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis dovanas. Pagalvokite, ar Jūsų artimajam, draugui iš tiesų reikalingas konkretus daiktas ar paslauga, įvertinkite draugo pomėgius bei įpročius.

1. Jeigu dovaną perkate internetu, išsiaiškinkite, koks yra prekių pristatymo terminas. Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą pardavėjas turi pateikti prekes per trisdešimt kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo dienos, jeigu sutartis nenumato kitaip. Pirkdami dovanas internetu būtinai patikrinkite, ar nurodomas prekių pristatymo terminas bei įvertinkite, kad šventiniu laikotarpiu užsakymų skaičius padidėja ir prekių pristatymas gali užtrukti.

2. Pirkdami internetu taip pat būtinai išsiaiškinkite, kokia yra galutinė prekės kaina – ar į ją įtraukti pristatymo, pakavimo, administravimo, muitų mokesčiai.

3. Jeigu prekę turi pristatyti kurjeris – gavus ją labai atidžiai apžiūrėkite ir pasirašykite tik įsitikinę, jog prekė nėra mechaniškai pažeista (nesvarbu, tai dėlionės vaikams, maisto produktai ar bet kokia kita prekė). Jeigu už prekę sumokate prekes pristatančiam kurjeriui, visuomet paprašykite pinigų sumokėjimą patvirtinančio dokumento.

4. Pirkdami dovanas internetu, stenkitės išsaugoti skaitmeniniu formatu užfiksuotus pirkinio aprašymus bei kainą, užsakymo formą, užsakymo patvirtinimą ir kitus dokumentus, kuriuos galėtumėte pateikti kaip įrodymus suinteresuotiems asmenims kilus nesklandumams. Atminkite, kad sudarydami sutartį internetu, Jūs turite teisę per 14 dienų nuo prekės pristatymo dienos atsisakyti nuotolinės sutarties, išskyrus Civilinio kodekso 6.22810 str. 2 dalyje numatytas išimtis (pavyzdžiui, minėta teisė atsisakyti sutarties netaikoma pagal individualų užsakymą pagamintoms prekėms, trumpo galiojimo prekėms, periodiniams leidiniams ir kt.).

5. Atkreipkite dėmesį, kokią informaciją apie save internetinėje svetainėje pateikia verslininkas, t. y. ar yra nurodytas įmonės pavadinimas, kontaktiniai duomenys, juridinis statusas ir pan. Patikrinkite atsiliepimus viešojoje erdvėje, įsitikinkite, ar elektroninės parduotuvės tinklalapis yra registruotas. Taip išvengsite nepatikimų pardavėjų / paslaugų teikėjų.

6. Jeigu dovaną renkatės parduotuvėje, atkreipkite dėmesį į prekių grąžinimo / keitimo sąlygas, taip pat ar perkamos prekės nepatenka į Mažmeninės prekybos taisyklėse  numatytą negrąžinamų prekių sąrašą. Į minėtą sąrašą, be kitų prekių, patenka šventiniu laikotarpiu ypač aktualūs elektros prietaisai ir įrenginiai, informacinių technologijų prekės (pavyzdžiui, mobilieji telefonai, kompiuteriai, planšetės, elektrinės girliandos ir pan.), žaislai, žaidimai, knygos, parfumerijos ir kosmetikos gaminiai, juvelyriniai dirbiniai, laikrodžiai ir kt. Jeigu prekė yra tinkamos kokybės ir į šį sąrašą nepatenka, pagal Civilinio kodekso 6.362 str. dovanos gavėjas turės teisę per 14 dienų nuo ne maisto prekių įsigijimo, jeigu pardavėjas nėra nustatęs ilgesnio termino, pakeisti nusipirktus daiktus pirkimo ar kitoje pardavėjo nurodytoje vietoje analogiškais kitokių matmenų, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktais, arba grąžinti daiktus pardavėjui ir atgauti už juos sumokėtą kainą. Svarbu pažymėti, kad pirkėjo reikalavimas pakeisti arba grąžinti daiktus tenkinamas, jeigu daiktai nebuvo naudojami, nesugadinti, išsaugotos jų vartojamosios savybės bei daiktai nepraradę prekinės išvaizdos ir pirkėjas turi įrodymus, patvirtinančius, kad jis daiktus pirko iš konkretaus pardavėjo. Taigi nepamirškite išsaugoti pirkimo kvito! Ir, jeigu abejojate, ar dovana Jūsų artimam žmogui, draugui patiks – dovanokite ją kartu su pirkimo kvitu.

7. Nepamirškite išsaugoti pirkimo kvito ir dėl visiems daiktams suteikiamos 2-jų metų įstatyminės garantijos. Jeigu visgi atsitiktų taip, kad gauta dovana per 2-ejus metus sugestų, turėdamas pirkimo dokumentą dovanos gavėjas galės pasinaudoti garantija ir kreiptis į pardavėją dėl prekės trūkumų pašalinimo ar pinigų grąžinimo.

8. Jeigu planuojate dovanoti kuponą, prieš įsigydami dovanų kuponą įvertinkite, kokia informacija pateikiama kupono sąlygose ir interneto svetainėje pateikiamose taisyklėse, atkreipkite dėmesį į kupono galiojimo terminą, išankstinės rezervacijos (jei yra) laiką ir kitas kupono panaudojimo sąlygas. Rekomenduojame susisiekti su įmone ir pasiteirauti visais Jums rūpimais klausimais. Prieš sudarydamas vartojimo sutartį, verslininkas privalo aiškiai ir suprantamai suteikti vartotojui būtiną, teisingą, išsamią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes bei teikiamas paslaugas. Verslininkas, neįvykdęs arba netinkamai įvykdęs pareigą suteikti informaciją vartotojui, turi atlyginti dėl to vartotojo patirtus nuostolius.

9. Atminkite, kad kupono galiojimo laikas nepratęsiamas ir pinigai už nepanaudotą kuponą negrąžinami, nebent pardavėjas ar paslaugos teikėjas sutiktų tai padaryti geranoriškai ar už papildomą mokestį. Dovanų kuponas paprastai yra sutartis su naikinamuoju terminu ir jame gali būti numatytas terminas, per kurį būtina pasinaudoti paslaugomis ar įsigyti prekes, kitu atveju – daikto ar paslaugos reikalavimo teisė yra prarandama.

Tikimės, kad kalėdiniai pirkiniai nesugadins šventinės nuotaikos, o jei ginčas su pardavėju visgi kiltų – vartotojai visada gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Taip pat nepamirškite, kad šventiniu laikotarpiu svarbiausia yra ne dovanos, o artimiesiems bei bičiuliams parodytas Jūsų nuoširdus rūpestis ir dėmesys.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here