Skip to content

Kaip surasti visus tenkinantį sprendimą?

Ignalinoje tradiciniu renginiu tapęs teatralizuotas Kalėdinis koncertas, kurio metu apdovanojami ir geriausi metų jaunieji sportininkai, vėl sukėlė nepatenkintų kalbų bangas. Šios savaitės pradžioje paskelbus apie gruodžio 26 d., 14 val., vyksiantį koncertą, bilietai, kainavę simbolinius 2 eurus, buvo išparduoti per 4 val. Jau po pietų žiniai pasklidus platesniu mastu, sujudo visi supratusieji, kad į koncertą jie jau tikrai nebepateks. Labiausia nusiminė koncertuojančių vaikų tėvai. Pastabų ir priekaištų išklausė visi: ir organizatoriai, ir redakcija. Problemos esmė labai paprasta. Kaip kad dažniausiai būna – norų daug, o jų pildytojas tik vienas. Kaip gi įtikti visiems?

Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas MI teigė, jog iš anksto žinojo, kad bus problemų, nes šioje situacijoje neįmanoma padaryti taip, kad visi būtų patenkinti. „Jau ne pirmus metus visi turime rūpesčių dėl šio koncerto, nors, atrodytų, visi su džiaugsmu laukiame švenčių. O problema ta, kad nėra galimybės visiems norintiems į koncertą patekti. Kai jis būdavo nemokamas, buvome kaltinami sovietinių laikų įpročiais, kad esą žmonės žeminami ir verčiami stumdytis eilėse, norėdami patekti į koncertą ir t. t. Patekusieji dar priekaištaudavo, kad elgiamės nesąžiningai, nes tik atidarius salės duris, joje jau sėdėdavo žiūrovų. Tie žiūrovai – koncertuojančius vaikus atlydėję tėvai, įėję į salę pro sceną. Nejau mes turime tuos tėvus išvaryti? Priėmėme sprendimą dėl bendros tvarkos įvesti bilietus už simbolinę kainą. Galiausiai rajono Taryba patvirtino šį sprendimą ir leido koncertus apmokestinti, bet ne didesne nei 2 eurų kaina. Todėl šiemet iš anksto rajono savivaldybės interneto svetainėje paskelbėme apie parduodamus bilietus į koncertą, tačiau net ir patys nesitikėjome, kad jie bus išpirkti vos per pusdienį. Tik prieš savaitę vyko nuostabus renginys „Kaimynų teatrų šventė“. Geri spektakliai, tarp jų – įdomios programos. Tačiau salėje buvo vos 100 žiūrovų. Tikrai nesitikėjome, kad bilietai į Kalėdinį koncertą bus išpirkti akimirksniu. Taigi, norėjome, kad visi turėtų lygias galimybes į koncertą patekti kultūringai, nesigrūsdami ir nesistumdydami. Tačiau iškilo problema kita – dauguma koncertuojančių vaikų tėvų negavo bilietų. Tėvai piktinasi, kodėl kolektyvų vadovai jiems jų neišpirko. Jei taip būtų, vėl „kvepia“ priekaištais dėl korupcijos ir pan. Viename kolektyve yra apie 40 narių. Tik jų tėvų – 80. O kolektyvas yra ne vienas. Salėje – 380 vietų. Jei mes išparduodame bilietus tik tėvams ir kitiems šeimos nariams, vėl pasipils skundai ir pretenzijos, esą savi tarp savų dalijasi ir pan. Jei leisime į salę stovinčius žiūrovus, pažeisime priešgaisrinės saugos taisykles. Tai išties kebli situacija. Ir kaip rasti išeitį? Kaip pasielgti, kad įtiktume visiems?“

Sprendimas priimtas toks: vaikų tėvams salėje prie sienų bus pastatyti suolai. Taip pat dar derinama galimybė su kolektyvų vadovais, režisiere bei pačiais vaikais tą pačią dieną rengti ir antrą koncertą. Pirmojo metu būtų apdovanoti ir sportininkai, kaip kad numatyta. Antrasis koncertas vyktų 17 val. „Kol kas matome tik tokią išeitį“, – sakė direktorius D. Mikėnas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje