Skip to content

Atsiras nauja gatvė, pėsčiųjų takai

MI informacija

Plečiant Ignalinos miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviratininkų takų infrastruktūrą, planuojamas naujų projektų įgyvendinimas.

Kadangi būsimos sanatorijos teritorija neturi jungties su miesto gatvių tinklu, rajono savivaldybės administracija parengė projektą „Gatvės Ignalinos miesto rekreacinėje zonoje tarp Gavio ežero ir Turistų gatvės įrengimas“. Pagrindinis tikslas – geras ir saugus susisiekimas mieste. Planuojamas naujo kelio ilgis – apie 350 m. Atsižvelgiant į 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto punktą, planuojama, kad pusė savo dalies piniginio įnašo bus mokama iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Iš viso gatvei nutiesti planuojama panaudoti apie 56 400 Eur savivaldybės biudžeto lėšų, apie 56 400 Eur Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų ir apie 639 200 Eur Europos Sąjungos fondų lėšų. Bendra suma – 752 tūkst. Eur.

Rajono savivaldybė taip pat ruošiasi įgyvendinti projektą „Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra Ignalinos miesto Laisvės ir Geležinkelio gatvėse, Budrių ir Ateities gatvėse bei esamame take nuo Mokyklos gatvės į Strigailiškio kaimą“. Šiuo projektu siekiama Ignalinoje išplėsti dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūrą gyventojų mobilumo ir judrumo didinimui bei tiesiogiai prisidėti prie saugaus eismo didinimo ir aplinkos taršos mažinimo. Dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimas – svarbus miesto elementas, kuris leidžia gyventojams pagerinti darbo vietų (mokymo, paslaugų) pasiekiamumą, o tai yra viena esminių sąlygų sėkmingai miesto plėtrai.

Planuojama nutiesti dviračių ir pėsčiųjų taką nuo Mokyklos gatvės iki tiltelio per Palaukinio ir Paplovinio ežerų sąsmauką, ilgis – apie 510 m. Taip pat pažymėti ir įrengti dviračių eismo juostą Laisvės g. nuo Švenčionių g. iki Turistų gatvės, ilgis – apie 440 m. Dviračių taką Geležinkelio g. nuo Turistų g. iki geležinkelio pervažos ir Budrių g. nuo geležinkelio pervažos iki Vilniaus g., ilgis – apie 1,1 km. Ir pažymėti dviračių eismo juostą Ateities g. nuo Geležinkelio g. iki Laisvės aikštės, ilgis – apie 240 m.

Šių takų ir juostų įrengimui bus išleista apie 15 450 Eur savivaldybės biudžeto lėšų ir apie 87 500 Eur Europos Sąjungos fondų lėšų.

Šiems projektams turi pritarti rajono Taryba. Jos posėdis – šį ketvirtadienį.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje