Skip to content

Pirotechnika reikalauja atsargumo

MI informacija

Kasmet gruodį, artėjant šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms, prasideda prekyba pirotechnikos priemonėmis. Utenos apskrities policijos pareigūnai kartu su priešgaisrine gelbėjimo valdyba nuo 2016 m. gruodžio 19 d. iki 2017 m. sausio 9 d. vykdys bendrą prevencinę priemonę, kurios tikslas – užkardyti šių priemonių prekybos bei naudojimo pažeidimus.

Policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose.

Policija primena, kad fejerverkus reikia įsigyti tik specializuotose parduotuvėse arba laikinosiose prekybos vietose, turinčiose savivaldybės išduotus leidimus. Jokiu būdu nesusigundykite turgaus ar gatvės prekeivių siūlomais pirotechnikos gaminiais – ši produkcija Lietuvoje nesertifikuota, ją naudoti yra ne tik neteisėta, bet ir labai pavojinga.

Policijos pareigūnai perspėja nenaudoti savadarbių pirotechnikos priemonių, taip pat fejerverkų, kurie yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeisti, deformuoti, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų, nesuveikus pirotechnikos priemonei, nebandyti jos uždegti pakartotinai.

Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Pirotechnikos priemonių prekybos ar laikymo (sandėliavimo) vietose draudžiama rūkyti, naudotis ugnimi, uždegti ir išbandyti pirotechnikos priemones.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse už pirotechnikos įsigijimo ir naudojimo tvarkos pažeidimus numatytas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 28 eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Pakartotinis toks pažeidimas užtraukia griežtesnę atsakomybę – baudą nuo 28  iki 57 eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu arba be jų konfiskavimo.

Toks pažeidimas, padarytas nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų – užtraukia įspėjimą arba baudą tėvams ar globėjams (rūpintojams) nuo 14 iki 28 eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be jų konfiskavimo.

Linkime saugių švenčių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here