Skip to content

Nesilaikantiems reikalavimų kiaulių augintojams – griežtos baudos

MI informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad š. m. gruodžio 18 d. pasibaigė terminas, iki kurio kiaulių laikytojai, gyvenantys afrikinio kiaulių maro (AKM) buferinėje zonoje, privalėjo prevenciniais tikslais paskersti kiaules savo reikmėms bei gauti numatyto dydžio kompensacijas.

VMVT duomenimis, didžioji dalis kiaulių laikytojų įvykdė šiuos reikalavimus, apie tai informavo teritorinius VMVT padalinius bei pristatė mėginius ištirti dėl AKM. Tačiau dar liko pavienių laikytojų, neįvykdžiusių nurodymų iki nustatyto termino, todėl VMVT inspektoriai, bendradarbiaudami su savivaldybių atstovais bei privačiais veterinarijos gydytojais, papildomai tikrins ūkius, esančius šioje zonoje.

„Kiaulių laikytojams, laiku neįvykdžiusiems reikalavimų ir nepaskerdusiems kiaulių, bus skiriamos baudos ir nurodoma privalomai jas paskersti per minimalų terminą. Neįvykdę nurodymo, ūkininkai praras galimybę sunaudoti paskerstų gyvulių mėsą savo reikmėms, be to bus priversti atlyginti mėginių ištyrimo dėl AKM ir skerdenų sunaikinimo kaštus“, – pabrėžė VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Pasak P. Bušausko, piktybiškai reikalavimų nevykdančių ūkininkų nuostoliai, neskaitant prarastos mėsos, gali siekti nuo 50 iki 150 eurų. Tiek atsieitų mėginių ištyrimas ir paskerstų gyvulių sunaikinimas specializuotoje įmonėje. Jei kuriame nors iš tokių ūkių būtų nustatytas AKM židinys, išlaidos gali išaugti iki kelių tūkstančių eurų, mat ūkininkai privalės padengti visas su ligos židinio likvidavimu susijusias išlaidas.

Piniginės baudos gresia ir ūkininkams, laiku bei tinkamai nedeklaravusiems savo auginamų kiaulių. Baudos numatytos nuo 29 iki 290 eurų. Jei asmuo jau baustas administracine nuobauda už nustatytus pažeidimus, jis turės sumokėti nuo 58 iki 579 eurų.

Gavus informaciją iš gyventojų apie ūkininkus, nesilaikančius biologinio saugumo reikalavimų ar kitų VMVT nurodymų, bus nedelsiant atliekami patikrinimai. Informacijai pasitvirtinus ir radus pažeidimų, ūkininkai bus baudžiami baudomis nuo 29 iki 116 eurų, o kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų. Be to, gali būti priimtas sprendimas konfiskuoti gyvūnus.

VMVT specialistai primena, kad ūkininkai, įtarę ligą, ar radę nugaišusias kiaules, apie tai privalo pranešti privatiems veterinarijos gydytojams bei teritorinėms VMVT tarnyboms. Nuslėpus ar nepranešus, gresia baudos iki 116 eurų, kartą baustiems – nuo 290 iki 579 eurų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje