Skip to content

Šiūlėnuose pagerbti senoliai

Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – palydint praeinančius metus suruošia iškilmingą šventę „Sugrįžkim ir pabūkim kartu“,  kurioje pagerbia ir pasveikina vyriausius gyventojus. Šventės sumanytoja, kaimo bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė kartu su savo jaunaisiais pagalbininkais pasistengia, kad renginys būtų įsimintinas ir tikrai nuoširdus.

2016 m. 95-ąjį jubiliejų atšventė Zofija Gaidelienė, 90-ąjį – Bronislava Čepulienė, 85-ąjį – Apolinarija Finožonok, 80-ąjį – Vladyslava Jasiukėnienė, Edmundas Misiūnas, Ana Krivel. Net penkiems gyventojams sukako 75-eri. Tai Antonas Pučelis, Jevstichijus Lysovas, Vaclavas Gasianec, Fiva Ivanova ir Eleonora Saikovskaja. Gaila, kad ne visi jubiliatai galėjo dalyvauti jiems skirtoje šventėje. Savivaldybės sveikinimus, dovanas, seniūnijos gėles ir Teofilio Patiejūno išdrožtus medalius patys atsiėmė Vaclavas Gasianec ir Fiva Ivanova, kitiems sveikinimus perduos renginyje dalyvavę vaikai, giminaičiai, dar kiti buvo aplankyti namuose.

Kaip sakė Marijona Lukaševičienė, laiko ratas taip greitai sukasi, žmonės išeina,  todėl labai svarbu suspėti pasakyti gerą žodį, parodyti pagarbą ir padėkoti už gražiai nugyventą gyvenimą, užaugintus vaikus, nudirbtus darbus. 2016 m.  šį pasaulį palikusių bendruomenės narių atminimą renginio dalyviai pagerbė tylos minute.

 „Džiaugiuosi, kad jūs turite tokią gražią ir prasmingą šventę, kad norite bendrauti, dalintis gerumu ir šiluma. Nugyventi metai – tai didžiulis turtas, patirtis, gyvenimo išmintis“, – sakė meras Henrikas Šiaudinis ir visiems susirinkusiems  linkėjo sveikatos, artimųjų meilės,  dosnių ir sėkmingų Naujųjų metų. Garbingus savo seniūnijos gyventojus sveikino seniūnas Juozas Paukštė, Dievo palaimos linkėjo Naujojo Daugėliškio parapijos klebonas Bernardas Augaitis.

Jubiliatai ir visi renginio dalyviai vėliau sustojo bendrai nuotraukai. Juk tiek nedaug kaime būna tų šventinių akimirkų, reikia išsaugoti jų prisiminimus, nes tai, kas šiandien vyko ir džiugino, rytoj jau taps istorija…

Labai šiltai apie savo krikšto motiną Zofiją Gaidelienę pasakojo šiūlėniškė Onutė Besusparienė: „Kai aš gimiau, Zofijai buvo 30 metų. Ją prisimenu kaip nuostabią, kūrybingą moterį, puikią šeimininkę, kepėją, siuvėją, mezgėją. Ir dabar ji išsaugojusi šviesų protą, domisi visomis pasaulio ir Lietuvos naujienomis, yra mylima ir globojama vaikų.“ Vėliau Onutė svečius palydėjo į Zofijos sodybą, meras jai įteikė dovanas, palinkėjo stiprios sveikatos. Moteris labai džiaugėsi, dėkojo už jai parodytą dėmesį. Namuose buvo aplankytas ir Edmundas Misiūnas. Aštuoniasdešimtmetis sutiktas šeimininkaujantis kieme, vyras dėkojo už sveikinimus ir atsiprašė, kad nedalyvavo renginyje.

Pirmą kartą šioje jau daug metų organizuojamoje šventėje dalyvavo savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis. Po visų sveikinimų ir apdovanojimų jis taip pat pakviestas į sceną. Marijona Lukaševičienė vicemerui padovanojo Kačergiškės bažnyčioje pašventintą angeliuką ir linkėjo jam sėkmės naujose pareigose. 

Šventinį renginį  vedė ir prasmingus žodžius apie gyvenimą, laiką ir žmogaus buvimo šioje žemėje prasmę jubiliatams skaitė laisvalaikio organizatorės pagalbininkės Vida, Rita ir Sniežana. Smagu, kad kaime dar yra jaunų žmonių, galinčių mokytis pagarbos ir gyvenimo išminties. Šventišką nuotaiką visiems dovanojo Didžiasalio vokalinis ansamblis „Vėtrungė“, vadovaujamas Valentinos Sinkevič. Skambėjo lyriškos dainos, romansai. Kolektyvo vadovė visiems linkėjo jaunystę išsaugoti širdyje, nes,  pasak jos, liūdniausia matyti jauną, tačiau širdyje pasenusį, niekuo nesidomintį žmogų, ir taip smagu bendrauti su guviu, išmintingu ir gyvenimo džiaugsmu trykštančiu senoliu. Šis kolektyvas ne pirmąkart pakviečiamas į Šiūlėnus, koncertavusioms moterims įteikta gėlių, suvenyrų. Dėkodama už gražią draugystę vadovė Valentina bendruomenės pirmininkei Marijonai taip pat perdavė šventinę dovaną ir linkėjo neprarasti optimizmo ir noro veikti, kurti, burti žmones. Po koncerto šiūlėniškiai ir svečiai pakviesti pasibūti vakaronėje, pabendrauti ir pasivaišinti. Gražu buvo žiūrėti į ilgą stalą, už kurio, rodos, visas kaimas susėdo. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje