Skip to content

Kontrabandininko gaudynės

Jonas BALTAKIS

Sausio 4 d. vakare Ignalinos rinktinės pareigūnai kelyje Zarasai–Vilnius patikrinti stabdė lengvąjį automobilį „Audi 100“, pažymėtą lietuviškais valstybiniais numeriais. Jo vairuotojas ignoravo uniformuotų pasieniečių reikalavimą sustoti ir padidino greitį. Bėglį vijęsi VSAT pareigūnai apie sprunkančią transporto priemonę pranešė kolegoms iš Specialiosios paskirties užkardos. Šie kelią blokavo tarnybiniu visureigiu su įjungtais šviesos bei garso signalais.

Tokie veiksmai pasiteisino – 5 km nuvažiavęs ir sulaikymo išvengti bandęs „Audi 100“ vairuotojas  buvo priverstas sustoti, priešakyje išvydęs jo laukiantį pasieniečių ekipažą. Vyras čia pat buvo išlaipintas iš transporto priemonės ir surakintas antrankiais. Nustatyta, kad jis – 48-erių Adutiškio miestelio gyventojas.

Paaiškėjo, kad automobilio salonas bei bagažinė grūste prigrūsti kontrabandinių rūkalų pakuočių. Iš viso pasieniečiai rado 24 gamyklines kartonines dėžes, kuriose buvo 12 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių be akcizo mokesčio ženklų.

Po apklausos automobilio vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vyrui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų. Adutiškiečiui taip pat teks atsakyti ir už atsisakymą sustabdyti transporto priemonę. Naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas už tai numato baudą nuo 850 iki 1200 eurų. Nelegaliai gabentos cigaretės ir automobilis laikinai saugomi Ignalinos rinktinėje.

Įtartina mirtis

Sausio 7 d., apie 13.06 val., N. Daugėliškio sen., Seniškio I k., Dvaro g., savo namuose ant grindų rastas 71-erių vyro kūnas su kirstine žaizda ant nosies ir kruvinu veidu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here