Skip to content

Susitikime su seniūnais – darbai, problemos ir naujovės

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Sausio 11 d. Savivaldybės vadovai į pasitarimą pakvietė rajono seniūnus. Buvo aptarti rajono savivaldybės biudžeto formavimo klausimai, seniūnijų poreikiai ir planuojami darbai, kalbėta apie socialinės rizikos šeimas, iš tokių šeimų paimtų vaikų globos problemas ir naujoves. Taip pat pristatytos AB Lietuvos pašto pertvarkos kaimiškose teritorijose planai.

Nuo vasaros rajone liks tik du paštai

Lietuvos pašto Panevėžio regiono vadovas Aidas Baltrušaitis savivaldybės vadovus ir seniūnus informavo, kad nuo 2017 m. vasaros kaimo gyventojams visos Lietuvos pašto paslaugos bus teikiamos namuose arba mobiliuose taškuose. Svečias pristatė naują šiuolaikišką paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją. Rajone Lietuvos pašto padaliniai išliks tik Ignalinoje ir Dūkšte, visi kiti 10, dabar dar veikiantys seniūnijose, bus uždaryti. Vietoj jų gyventojai į namus galės pasikviesti naująjį laiškininką. Jis atvyks specialiu transportu, turės planšetinį kompiuterį, kitas reikalingas priemones, įrangą ir galės žmogui suteikti tas pačias paslaugas, kurias jis gaudavo pašte. Veiks ir mobilus paštas – tam tikrose vietose tam tikru metu stovės pašto automobilis ir paštininkas teiks paslaugas. Rajono kaimiškose vietovėse dirbs 17 mobilių laiškininkų, kuriuos gyventojai galės iškviesti telefonu. Laiškininkai pagal gautus iškvietimus patys planuosis savo darbą.

Kaip minėjo A. Baltrušaitis, vieną dieną užsakius paslaugą, kitą dieną atvyks pašto darbuotojas. Šios naujovės diegiamos atsižvelgiant į tai, kad mažėja pašto klientų ir tradicinių pašto paslaugų, kasmet vis mažiau siunčiama rašytinės korespondencijos, o seniūnijose esančios patalpos jau neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, todėl jas ketinama parduoti aukciono būdu. „Bus investuojama į žmones, ne į pastatus“, – sakė A. Baltrušaitis. Savivaldybės vadovų ir seniūnų šios pertvarkos pristatymas tikrai nenudžiugino. Buvo išsakyta nuogąstavimų dėl laiškininkų iškvietimų, dėl paslaugų užsakymo, kurį galima atlikti tik telefonu, taip pat dėl žmonių, kurie po pertvarkos neteks darbo.

Socialinių globėjų paieška ir mokymai

Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė seniūnus informavo, kad pagal naują tvarką rajone būtina turėti socialinių globėjų, kurie bet kuriuo paros metu galėtų pasirūpinti laikinai iš šeimų paimtais vaikais. Socialinis globėjas turės būti baigęs globėjų ir įtėvių mokymus ir privalės turėti Vaiko teisių apsaugos skyriaus išvadą apie socialinio globėjo tinkamumą globoti (rūpintis) vaikus (vaikais). Vaiko priėmimui į šeimą reikia  atsakingai pasirengti. Kaip minėjo D. Ropienė, mūsų rajone mokymus ves dvi kvalifikuotos specialistės, Didžiasalio globos namų ir socialinės paramos šeimai centro socialinės darbuotojos Irena Rakštelienė ir Žaneta Meidūnienė. Įtėvių ir globėjų rengimo programoje „GIMK“ numatyti grupiniai užsiėmimai ir individualios konsultacijos. Sausio 11 d. pradėti susitikimai seniūnijose, gyventojams pristatomos vaikų globos galimybės. „Žmonės turi žinoti, kad vaiką iš globos namų galima ir  tiesiog pakviesti svečiuotis savo šeimoje. Tam irgi reikalinga Vaiko teisių apsaugos skyriaus išvada. Šiuo atveju žmogus gali palaipsniui priprasti prie vaiko, pasižiūrėti, ar jam tai priimtina“, – sakė D. Ropienė ir kvietė seniūnus aktyviai dalyvauti ieškant socialinių globėjų ir organizuojant susitikimus su gyventojais.   

Biudžeto klausimai

Su seniūnais kalbėta apie 2017 m. rajono savivaldybės biudžeto sudarymą, aptarti seniūnijų pateikti darbų bei lėšų poreikio planai. Savivaldybės biudžetas turės būti  patvirtintas iki vasario 15 d. Meras Henrikas Šiaudinis ir savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas sakė, kad biudžetas ir tuo pačiu galimybės yra labai nedidelės, todėl bus atliekami tik patys reikalingiausi darbai. „Nežiūrint į nuolat augančias kainas mes turime maždaug 2008 m. lygio biudžetą (apie 15 mln. eurų). Bendras pinigų kiekis nedidėja, tačiau reikia gyventi ir išgyventi“, – kalbėjo meras. Jis taip pat seniūnų klausė, ar padaryti visi darbai, kurie buvo suplanuoti, atsižvelgiant į gyventojų prašymus, išsakytus praeitais metais ataskaitiniuose susitikimuose. Šiais metais susitikimai su gyventojais planuojami kovo mėnesį.

Nuo redakcijos. Labiausiai mintis sujaukė kaimo paštų uždarymo klausimas. Paslaugos paslaugom (kasdien jų nereikia), o kas laikraščius prenumeratoriams nešios? Kas prenumeratą priims? Tie patys „išmanieji“ (ateities) laiškininkai? Ar reikės redakcijoms pačioms rūpintis laikraščių platinimu. Yra ir daugiau miglotosateities niuansų. Bandysime aiškintis su tuo pačiu Lietuvos pašto Panevėžio regiono vadovu Aidu Baltrušaičiu.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here