Skip to content

Kaip užsmaugti dirbančiuosius

Pasitraukdami iš valdžios, socialdemokratai sugebėjo gerokai pridergti į lovį. Patyliukais priėmė įstatymą padidinti mokesčius dirbantiems pagal sutartis, verslo liudijimus, individualios veiklos pažymas, žodžiu, labiausiai trinktelėjo per kišenę tiems, kurie dirba savarankiškai, neieškodami ir neprašydami valstybės paramos.

Šiaip jau buvusius komunistus suprasti galima, komunistai tų, kurie bent kiek savarankiškesni, niekada nemėgdavo. Jeigu jau žmogus susiranda, kuo užsiimti, tai jis, ko gero, gali užsiimti ne tuo, kuo reikia. Geriau yra, kai visi arba dirba nuo ir iki, arba gauna pašalpas. Nepaklusnius galima iš darbo išmesti, pašalpą atimti. O kaip nubausti tuos, kurie patys savo gyvenimą tvarko? Tik mokesčius padidinti. Štai komunistų įpėdiniai ir pasistengė.

Dabar kai kas aiškina, kad mokesčius reikėjo suvienodinti. Na, jeigu taip, tai vienodinti būtų galima mažinant. Nors… toks pasiūlymas kai kam – tarsi buliui raudonas skuduras.

Atvirai pasakysiu, kad ir anksčiau ne kartą bandžiau išsiaiškinti, kaip apmokestinami savarankiškai dirbantys. Padariau tik vieną išvadą: nesąmonių čia per akis. Sakysim, pensininkas yra apdraustas privalomu sveikatos draudimu, todėl jis jokių mokesčių ligonių kasai nemoka. Tačiau jeigu pensininkas dirba, tai jis tokius mokesčius moka.

Dabar dar valdžia dirbantiems su individualios veiklos pažyma įvedė kažkokį naują sveikatos draudimo mokestį.

Tai kaip čia išeina: valstybė pensininką draudžia ir pats pensininkas save draudžia – gal jis susirgęs kokią nors dvigubą išmoką gaus arba jam vaistai dvigubai pigesni bus, o gal net prireikus iš karto dvi „greitosios“ pas jį atvažiuos? Žinoma, kad viso to nebus. Tiesiog pensininkus valdžia apiplėšinėja.

Beje, tokia tvarka Lietuvoje galioja jau seniai. Gal, sakau, nauja valdžia kažką padarys, kad toks dvigubas apmokestinimas išnyktų. Čia jau tiesiog klausimas iš Ignalinos krašto kilusiems Seimo nariams, o tokių, jei neapsirinku, net tris turime. Pažiūrėsim, ką jie padarys.

(Tarp kitko, mūsų seimūnai: jūs žadate su emigracija kovoti. O ar nesusimąstote, kodėl visos televizijos, tarp jų ir valstybinė, pasakoja, kaip daug pasiekia emigrantai ir kaip prastai gyvena likę Lietuvoje? Vienokių ir kitokių laidų gal nereikia vardinti, patys žinote?) 

Ir dar – nemėgsta aukščiau sėdintys kultūros darbuotojų. Penktadienį MI redaktorius jau rašė, kaip nauja apmokestinimo tvarka smogė laikraščio bendradarbiams, kaip jiems mokesčiai padidėjo.

Čia svarbiausia – kaip valdžia kultūros darbuotojais susirūpinusi: girdi, mokesčius padidiname norėdami, kad jūs didesnes pensijas gautumėte. Ar to jūsų kas nors prašė?

Sakoma, kad visas šias reformas sugalvojo valdiškoje įstaigoje – Lietuvos banke – dirbantis, ekonomistu vadinamas Raimondas Kuodis, šias komunistines visų suvienodinimo idėjas puoselėjantis dar nuo Algirdo Brazausko laikų. Na, ir ką tų padarysi, jeigu žmogus galvoja, kad savarankiškai dirbantys per daug uždirba, todėl jiems reikia mokesčius padidinti, kad uždirbtų mažiau.

Pats R. Kuodis, pasikartosiu, dirbantis valdišką darbą, gauna 6772 eurus. Ne per metus, per mėnesį. Todėl ir rašau ne „uždirba“, o „gauna“.

Nesakysi, kad visi ekonomistai sako, jog mokesčius reikia didinti. Atvirkščiai, nemaža dalis mano, kad reikia mažinti. Bet ne mažai, o daug uždirbantiems, reikia visokias „lubas“ įvesti, kad daugiau uždirbantys apskritai nebemokėtų. O kadangi pinigų valdžiai reikia, kompensuoti tokius mažinimus reikia didinant mokesčius uždirbantiems mažiau. Čia ypač liberastai stengiasi.

Kaip tik, liberastus paminėjusi, linksmesnį dalyką prisiminiau. Vilniaus meras sugalvojo pirmokams padovanoti kompiuteriukus – kad šie programavimo mokytųsi. Gal ir mokytųsi, gal ir valstybei tai nieko nekainuos, bet kodėl liberastai taip visokiais kompiuteriniais dalykais domisi? Tai buvo sugalvoję balsavimo internetu (programoms ne vieno milijono reikėtų), tai dabar, kai po kišimosi į prezidento rinkimus JAV agituoti už tarnystę vienai kaimynei nebeatsargu pasidarė, siūlo vėl duoti uždirbti tos pačios srities atstovams: tegul ne valdžia mokės, bet kai kam bus sumokėta. Įdomi politika. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje