Skip to content

Sportiškas badmintono klubo gimtadienis

Audronė TRAPIKIENĖ

Sausio 14-ąją dieną į trejų metų Gimtadienį susirinko 27 svečiai. Prieš pradėdami švęsti bei vaišintis skaniu tortu jie ilgai rungtyniavo sporto salėje. Sakysite – keistas Gimtadienis? Visiškai ne, kadangi taip buvo minimos trečiosios Ignalinos badmintono klubo (IBK) metinės.

Tradiciškai minint kiekvienas IBK metines, organizuojamas atviras badmintono turnyras. Gausiausiai jame, žinoma, dalyvauja ignaliniečiai, sulaukiama svečių ir iš kitų miestų (šiemet jie atvyko iš Panevėžio ir Vilniaus). Visi turnyro dalyviai gavo atminimo ženkliukus, buvo vaišinami užkandžiais ir tortu, o nugalėtojai apdovanoti medaliais.

Suaugusiųjų vyrų vienetų varžybose nugalėtoju tapo Fernandas Juchnevičius, C grupėje – Alanas Silkinas, moterų vienetų I vietos laimėtoja tapo Sandra Damaškaitė, C grupėje – Adrija Skudutytė. Mišrių dvejetų varžybose nugalėtojai – Fernandas Juchnevičius ir Snežana Poklikajeva, C grupėje – Justinas Skarinkevičius ir Vilma Kudabienė. Vyrų dvejetų I vietos laimėtojai – Fernandas Juchnevičius ir Deividas Golubickas, C grupėje – Tomas Luneckas ir Alanas Silkinas, moterų dvejetų – Goda  Juršėnaitė ir Snežana Poklikajeva, C grupėje – Vilma Kudabienė ir Ilona Puodžiuvienė.

Paprašytas apžvelgti klubo priešistorę ir istoriją,  jo įkūrėjas  F. Juchnevičius papasakojo, kad po studijų Vilniuje grįžo dirbti į gimtinę. Pirmoji darbovietė buvo Dūkšto mokykloje, kur kūno kultūros mokytojai seminaro vesti pasikvietė tuometinį Lietuvos badmintono rinktinės trenerį Juozą Špelverį. Kadangi tuomet ši sporto šaka mūsų rajone nebuvo propaguojama, Fernandas su kolega Algirdu Skunčiku nutarė ją populiarinti. Pradėję tai daryti, turėdami tik J. Špelverio seminaro metu dovanotas 4 raketes bei vieną plunksninuką, netrukus organizavo pirmąsias rajonines badmintono varžybas, kurių laimėtojai išvyko į respublikines. Buvo įsigyta ir naujo inventoriaus, pasiekta gerų rezultatų, dalyvaujant varžybose su Dūkšto mokiniais.

2014 m. pradžia tapo ir Ignalinos badmintono klubo pradžia – nelengva, nes reikėjo nauja rajonui sporto šaka sudominti jaunimą, galvoti, kaip pritraukti ir vyresnius žmones, kuriems neretai sunku pakeisti kasdienę rutiną. Apžvelgdamas trejų metų patirtį treneris džiaugiasi, kad Ignalinos žaidėjams pavyko įsilieti į visos Lietuvos badmintono bendruomenę ir pagarsėti tuo, kad ignaliniečių atvykimas į turnyrus  varžovams žada įtemptą kovą. Mat per tokį gana trumpą laiką jiems pavyko pasiekti gerų rezultatų reitingų lentelėse: F. Juchnevičius vyrų vienetuose yra 18-tas, dvejetuose  užima 12-ąją poziciją, S. Damaškaitė merginų vienetuose 17-ta , o mišriuose dvejetuose net 9-ta. Samanta Golubickaitė ir S. Poklikajeva taip pat sparčiai tobulėja: Snežanai šiuo metu yra 11 metų ir ji jau yra tapusi Lietuvos čempione mišriuose dvejetuose iki 13 metų, Samantai 14 metų,  šiuo metu ji su treneriu ruošiasi  keliauti į U17 Lietuvos čempionatą bei parsivežti bent vieną prizinę vietą. Abi šios mergaitės sportuoja apie porą metų,  tad,  jei užteks valios treniruotis toliau, rezultatai dar gerės ir tikimės ne kartą išgirsti apie jų pasiekimus badmintono turnyruose.

Pasak trenerio F. Juchnevičiaus, badmintonas yra tokia sporto šaka, kurią gali žaisti visi – tereikia iš pradžių mokėti pataikyti į plunksninuką. Vėliau, pramokus žaisti, galima jėgas išbandyti įvairiuose turnyruose: jų yra ir pradedantiesiems, ir profesionaliai žaisti norintiems. Jis norėtų pakviesti suaugusiuosius nesidrovėti ir porą vakarų per savaitę praleisti žaidžiant šį įdomų žaidimą.

Jei susidomėjote, skambinkite jam tel. 8 695 63186 arba rašykite el. paštu fernandas.juchnevičius@gmail.com. Daugiau apie klubą galite sužinoti socialiniame tinkle https://www.facebook.com/IgnalinosBadmintonoKlubas. 

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here