Skip to content

„Adventur 2017“ pristatytas ir Ignalinos kraštas

Tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“, rengiama kartu su valstybiniu turizmo departamentu, Lietuvos turizmo asociacija ir Lietuvos turizmo rūmais,  šiais metais dalyvius ir lankytojus sukvietė penktąjį kartą. Paroda vyko sausio 20–22 d. Lietuvos miestų ir miestelių salėje atskirame stende buvo pristatomas ir Ignalinos kraštas.

Šį pristatymą organizavo Ignalinos rajono turizmo informacijos centras. Jam talkino šių metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės Palūšės kaimo bendruomenė, reklamavusi šių metų renginius ir kvietusi dalyvauti viktorinoje. Visi atsakę į klausimą apie Palūšę laimėjo žuvį – mažą skanią džiovintą stintelę. Paragauti stintelių ir pamatyti autentišką jų žvejybą bus galima vasario 4 d. Palūšėje vyksiančioje šventėje „Trauk stintelę“. Verslininkas ir turizmo paslaugų teikėjas  Valdas Gaidelis lankytojus vaišino rūkyta žuvimi ir pristatė savo sodybą  Ginučiuose. Stendo lankytojai taip pat buvo vaišinami šakočiu ir firminėmis Paliesiaus dvaro bandelėmis. Kitomis parodos dienomis stende dirbo „Paukščių kaimo“ šeimininkai ir dūkštiečiai, visus vaišinę obuolių sūriu ir kvietę aplankyti Adomo Hrebnickio muziejų Rojaus kaime. Indrė Gruodienė dar vaišino savo „Antaniniais skanuliais“,  ji pristatė ir  mažiausią  pasaulyje obuolių sūrį, kurio svoris – 22 gramai.

Ekrane buvo rodomas turizmo objektus pristatantis filmas. Ignaliniečiams tikrai neteko nuobodžiauti, stendą aplankė išties daug žmonių. Pirmąją dieną čia pabuvojo meras Henrikas Šiaudinis ir savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas. Savivaldybės vadovai pasidžiaugė gražiu, gausiai lankomu Ignalinos stendu ir bendru turizmo paslaugų teikėjų, turizmo centro ir Palūšės bendruomenės bei rajono vietos veiklos grupės darbu pristatant kraštą. 

Meras susitiko ir bendravo su Zarasų, Anykščių, Trakų, Birštono, Prienų savivaldybių merais, taip pat turizmo departamento direktore Jurgita Kazlauskiene, kuri ypač gyrė įdomią kultūrinę, turistinę ir sveikatinimo veiklą plėtojantį Paliesiaus dvarą. 

Vėliau atsakė į žurnalistų klausimus, aplankė Lietuvos ir užsienio turizmo sales, taip pat aktyvaus turizmo priemonių ir technikos ekspozicijas. Buvo smagu sutikti turistines medžiokles egzotiniuose kraštuose pristatantį ignalinietį Valdą Danilevičių. Jo įspūdingas stendas ir medžiokles pristatanti  knygelė pavadinti tikrai skambiai „danila hunt“ (Danilos medžioklė).

Savivaldybės vadovai taip pat dalyvavo parodos atidarymo šventiniame renginyje, kuris pradėtas įspūdinga vizualinija ir garsine kompozicija apie kelionių žavesį bei didelio šakočio ragavimu,  o baigtas Klaipėdos miesto, kaip 2017 m. kultūros sostinės prisistatymu. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su dukra Elze atliko dainą apie Klaipėdą, salėje įdomų šviesų reginį sukūrė jaunimas.  

Sveikinimo kalbas atidaryme sakė Lietuvos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, Turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė, Gruzijos ambasadorė Khatuna Sakulvadze ir Litexpo direktorius Mindaugas Rutkauskas. Jie akcentavo, kad ši paroda – tai graži turizmo šventė, suburianti draugėn miestus, mažus miestelius, bendruomenes ir turizmo paslaugų teikėjus ir beveik 30-ties  užsienio šalių atstovus. Kalbėta, jog šiuolaikiniame pasaulyje žmonės keliaudami nori pažinti tautų ir šalių savitumą, papročius, kultūrą, patirti išskirtinių naujų pojūčių, atrasti pažinimą per skonį, kvapą. Parodoje, kuri šiemet ypač įdomi ir spalvinga, lankytojai galėjo dar kartą įsitikinti, kad  Lietuva, kaip maža šalis, turi kuo didžiuotis ir ką parodyti.

Buvo apdovanoti patys sėkmingiausieji 2016 m. turizmo atstovai, kuriuos 11 nominacijų pateikė Lietuvos turizmo asociacijos ir departamentas, o elektroninio balsavimo būdu išrinko visuomenė. Už inovatyvumą apdovanotas Valstybės pažinimo centras, kurį pernai aplankė 48 tūkst. žmonių. Sėkmingiausiu metų turizmo produktu pripažintas Plungės išmanusis parkas, kaimo turizmo paslaugų teikėju – Klaipėdos r. esantis Radailių dvaras,  sėkmingiausia turizmo traukos vietove tapo Kaunas,  o geriausiu kelionių organizatoriumi – „Baltic travel group“. Kulinarinių knygų autorė, žurnalistė, TV projekto „Keliauk ir ragauk. Lietuva“  vedėja Beata Nikolson pasveikinta kaip sėkmingiausia turizmo ambasadorė, o geriausiu žiniasklaidos projektu paskelbtas Lietuvos televizijos filmų ciklas „Mano miestas“. Vienoje nominacijoje „Sėkmingiausias sveikatos turizmo paslaugų teikėjas“ tarp trijų geriausių minėtas ir Ignalinos rajone esantis Paliesiaus dvaras. Tačiau daugiau balsų už jį gavo Palangos viešbutis „Palanga“.

Pasaulyje ir Lietuvoje vis labiau populiarėja gastronominio turizmo tendencijos. Keliautojams kulinariniai potyriai vis dažniau tampa kelionės tikslu, todėl 2015 m. parodos Adventur tema – paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos. Vienoje iš parodos salių pirmąją dieną vyko Miestų forumas „Gastronominis turizmas – ar Lietuva turi ir gali?“ Forumą vedusi Beata Nikolson sakė, kad maistas – tai tradicijų ir žmonių pažinimas. „Kur maistas, ten lietuviai, kur maistas, ten visas pasaulis.“

Savo įžvalgomis apie gastronominį turizmą dalijosi prof. Rimvydas Laužikas, keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius, turizmo departamento, restoranų, turizmo informacijos centrų atstovai. Forumo svečias – Izraelio televizijos žvaigždė ir gastronomijos žurnalistas Gil Hovava labai šiltai kalbėjo apie Lietuvą ir sakė, kad lietuviai išties gali didžiuotis kulinariniu paveldu. „Niekas nevažiuoja į Lietuvą valgyti sušių ar pamatyti prabangių, pasaulio virtuvių paslaptis atskleidžiančių restoranų. Žmonės nori patirti autentišką dvasią, ieško nuotykių, nori išgirsti istoriją, legendą. Jūs esate įdomūs ir patrauklūs, pasilikite tokie, kokie esate. Stebėjau, su  kokiu pasididžiavimu ir džiaugsmu šioje parodoje lietuviai siūlo ragauti jų pagamintą maistą…“ – kalbėjo svečias. Juokaudamas jis papasakojo, kaip ragavo agurkų su medumi ir tas skonis jį ypač sužavėjo.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje