Skip to content

Iki gripo epidemijos rajone dar toli

Nacionalinis sveikatos centras, pasiekus epideminį sergamumo lygį gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, paskelbė gripo epidemiją jau 11-oje šalies savivaldybių iš 60-ties. Gripo epidemija paskelbta ir kaimyniniuose Švenčionių bei Zarasų rajonuose. Mūsų rajone situacija nėra tokia grėsminga.

Gripo epidemija skelbiama, kai susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų. Ignalinos sveikatos centro pavaduotojos medicinai ir slaugai Onos Gasparavičienės teigimu, 1-ąją sausio savaitę buvo registruoti 2 gripo atvejai (suaugusiems), o štai 2-ąją – 18 (iš jų 2 suaugusieji ir 16 vaikų), šią savaitę – 2. Virusinių kvėpavimo takų infekcijomis serga kur kas daugiau, tačiau šių ligų ir simptomatika, ir eiga visai kitokia. „Lyginant su parėjusiais metais, kai per visą sausį tebuvo vos 2 gripo atvejai, situacija prasta, tačiau stebint situaciją šalyje, mūsų padėtis gana gera. Manau, tam įtakos turi profilaktinės priemonės ir nuolat žiniasklaidoje teikiama informacija apie ligas, jų pasekmes, prevenciją. Žinoma, ne masiškai, bet mūsų žmonės jau skiepijasi nuo gripo, prašo parūpinti nepigių, tačiau sveikatą saugančių vakcinų. Tai reiškia, kad didėja žmonių sąmoningumas, labiau rūpinamasi sveikata“, – sakė O. Gasparavičienė.

Ignalinos rajono poliklinikos pavaduotoja slaugai Dalia Mikučionienė patikino, kad vaikų, sergančių gripu, šioje gydymo įstaigoje nebuvo, nors, žinoma, sergančių ūmiomis kvėpavimo takų ligomis yra. 1-ąją sausio savaitę registruoti 8 gripo atvejai suaugusiems, 2-ąją – 6, šią savaitę – 10.

Siaučiant gripui ir ŪVKTI, gyventojams rekomenduojama vengti kontakto su sergančiaisiais, masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu. Gyventojai turėtų saugoti imuninę sistemą grūdindamiesi, naudodami liaudies medicinos priemones: česnaką, ežiuolės, imbiero preparatus, vitaminą C, medų. Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į medikus.

Sausio 22 d. duomenimis, mūsų rajone sausį užfiksuotas 91 susirgimo atvejis, iš jų 21 – gripo, 70 – ŪVKTI. Palyginimui Švenčionių rajone – 488 atvejai, iš jų 82 gripo ir 406 ŪVKTI. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje