Skip to content

„Ežerų sietuva“ – Ignalinoje, Molėtuose ir Pabradėje

Sausio 26 d. rajono savivaldybėje lankėsi Molėtų ir Švenčionių rajonų merai Stasys Žvinys ir Rimantas Klipčius. Jie susitiko su meru Henriku Šiaudiniu ir kartu su savivaldybių kultūros renginių koordinatoriais aptarė šią vasarą vyksiančio tarptautinio liaudiškos muzikos ir šokių festivalio „Ežerų sietuva“ organizavimą.

Ignalinos, Molėtų ir  Švenčionių rajonų savivaldybės, puoselėdamos ilgametę tradiciją, ir toliau pasiryžusios išsaugoti festivalį, anksčiau rengtą dar ir Utenoje, Anykščiuose, Zarasuose. Merų susitikime daugiausia kalbėta apie festivalio koncertų datas. Nuspręsta, kad jis vyks 2017 m.  liepos 21–23 d. „Ežerų sietuvos“ atidarymą surengs Ignalina. Atsižvelgiant į tai, kad 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, festivalis iškilmingai prasidės ant Ladakalnio. Jo koncertas vyks įprastoje vietoje – miesto vasaros estradoje prie Ilgio ežero. Liepos 22 d. šventė persikels į Molėtus, o baigiamasis koncertas vyks Pabradėje (Švenčionių r.).

Festivalyje, kuris pradėtas rengti prieš 22 metus, pabuvojo ir savo šalių kultūrą pristatė kolektyvai iš Austrijos, Vokietijos, Vengrijos, Slovakijos, Čekijos, Švedijos, Lenkijos, Rusijos, Norvegijos, Olandijos,  Indijos,  Ispanijos, Turkijos ir kitų šalių. Pirmasis tarptautinis liaudiškos muzikos ir šokių festivalis „Ežerų sietuva“ įvyko 1995 m. Jis išsiskyrė ir dalyvių gausa, ir biudžetu. Na o apie  šių metų festivalio dalyvius ir kitas įdomias detales kalbėti dar šiek tiek ankstoka. Sulaukime bent jau pavasario…

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje