Skip to content

Kaip taisyklingai plauti grindis

MI informacija

Vargu ar galima sutikti moterį, kuri mėgtų plauti grindis. Tačiau juk bet kokia, net pati kruopščiausia, namų ruoša nebu baigta, jei grindys liks purvinos. Tad kaip šį varginamą užsiėmimą paversti greitu ir kokybišku?

Medinėms grindims plauti nerekomenduojama naudoti daug vandens ir koncentruotų plovimo priemonių. Pakanka grindis išvalyti vandenyje su neutraliu plovikliu sumirkytu ir gerai išgręžtu skuduru. Smarkiai užterštas vietas patariama valyti tik tais cheminiais preparatais, kurie nekenkia apsauginei dekoratyvinei tokių grindų dangai. Labai suteptas dažytas medines grindis galima plauti vandeniu su amoniaku (kibirui vandens reikia 2 valgomųjų šaukštų amoniako).

Jeigu turite naminių gyvūnų, neužmirškite, kad jie nagais gali per trumpą laiką sugadinti medinių grindų paviršių, o ant jų patekęs augintinių šlapimas ardo lakuotos medienios dangą ir palieka dėmių.

Kad dažytos medinės grindys blizgėtų, jas nutrinkite denatūrato ir aliejaus mišiniu (1:2). Kai grindys visiškai išdžius, jas iki blizgesio patrinkite vilnoniu skudurėliu.

Nedažytos ir nelakuotos medinės grindys plaunamos taip: muiliniu karštu vandeniu suvilgomas nedidelis jų plotas ir trinama specialiu šepečiu. Vėliau nuskalaujama švariu vandeniu ir sausai nušluostoma tankia drobe.

Linoleumu padengtas grindis reikia plauti šiltu (nekarštu) muiliniu vandeniu, o putas nuskalauti švariu vandeniu. Nedera naudoti nei sodos, nei amoniako, nei kitų stiprių cheminių priemonių, nes nuo jų linoleumas gali skilinėti. Karštas vanduo nutrina linoleumo piešinį. Kartą per du ar tris mėnesius linoleumą verta patepti pokostu arba linų aliejumi ir patrinti minkštu flanelės skudurėliu.

Valydami dėmes, būkite atsargūs, kad nenutrintumėte nuo linoleumo piešinio. Avalynės palikti purvo pėdsakai gerai nuvalomi benzinu. Rašalo dėmes kai kurios šeimininkės valo pemza, tačiau ji palieka savo pėdsakų. Juos galima nuvalyti augaliniu aliejumi arba pokostu, o vėliau patrinti tą vietą vilnoniu skudurėliu. Rūdžių dėmes nuo linoleumo galima nuvalyti žibalu.

Parketo priežiūra priklauso nuo to, koks jis yra, juk dažnai parketas nelakuojamas, o įtrinamas vašku ar aliejumi. Parketo įbrėžimus galima panaikinti grindų vašku arba specialia poliruojamąją priemone. Tiek vaškas, tiek parketui poliruoti skirtos priemonės puikiai apsaugo siūles nuo vandens, sukuria apsauginį sluoksnį ir vizualiai atnaujina šios rūšies grindų dangą. Be to, specialiomis poliruojamosiomis priemonėmis apdorotoms grindims tinka drėgnas valymas.

Pagrindinis lakuoto parketo pranašumas tas, kad tokias grindis lengva valyti minkštu šepečiu ar išsiurbti dulkių siurbliu. Dėmės nuo parketo valomos lygiai taip pat, kaip ir nuo nedažytų grindų. Šviežios riebalų dėmės šalinamos odiniu skudurėliu, po to tos vietos valomos žibalu. Jeigu dėmių vis vien lieka, ant jų pabarstoma talko, uždedama sugeriamojo popieriaus ir tos vietos palyginamos lygintuvu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here