Skip to content

Lūšiai kvepia agurkais

Šiemet žiema, kaip pastaraisiais metais retai būna – su šalčiais ir atlydžiais, su sniegu ir storais ežerų ledo šarvais. Tokia žiema – rojus žvejams mėgėjams. Nesnaudžia ir žvejai, iš Lūšių ir kitų ežerų tinklais traukiantys gelmių sidabrą – stintas. Žuveles, kvepiančias agurkais. Todėl ir dažnoje Ignalinos daugiabučių namų laiptinėje šiuo metu dažnai sklando šviežių agurkų kvapas.

Šeštadienį, vykstant Palūšės žiemos šventei „Trauk stintelę“, UAB „Trainiškis“ žvejai taip pat traukė valkšnas, o krante veikė žuvų turgus, kuriame šio skanėsto galėjai įsigyti. Stintų kilogramo kaina – 2,5–3 eurai. Kai pagaunama daug, galima nusipirkti ir už 2 eurus.

Vienos valkšnos traukimas buvo tarsi atrakcija, specialiai parodyti publikai, kaip gaudoma stinta. Žmonių susirinko tiek, kad net ledas ėmė traškėti. Ši valkšna tądien žvejams jau buvo trečia, tad ne tokia gausi stintomis, bet apie pusantro šimto kilogramų buvo išvilkta. Geros valkšnos, kai pagaunama 300–400 kg. Senovinio tinklų traukimo įtaiso – „bobos“ – publika šįkart neišvydo, tinklus traukė benzininis variklis. Specialaus tinklo ilgis – 150 m.

Išsamiai apie Palūšės šventę „Trauk stintelę“ – kituose MI numeriuose.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje