Skip to content

Nuteisti ligoninės juristas ir direktoriaus pavaduotoja, klastoję dokumentus

Panevėžio miesto apylinkės teisme 2017-02-09 nuosprendį dokumento suklastojimo, disponavimo juo ir piktnaudžiavimo byloje išgirdo trys kaltinamosios: buvusi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotoja V. S., ligoninės Personalo skyriaus vedėja S. G. ir V. J., buvusi Panevėžio rajono savivaldybės teisininkė, taip pat dirbusi ligoninėje juriste.

Teisininkė V. J. kaltinta, kad kartu su Panevėžio ligoninėje dirbusiomis S. G. ir V. S., tyčia suklastojo medicininį pažymėjimą, patvirtinantį tinkamumą pretenduoti į teisėjus; kartu su S. G. sukurstė valstybės tarnautojui prilygintą asmenį – V. S.

Teisėjas Vytautas Krikščiūnas aiškindamas bylos motyvus pabrėžė, kad teisėjo pareigos yra išskirtinės. Teisėjas vienintelis šalyje gali vykdyti teisingumą, todėl bet kokie veiksmai, tuo labiau nusikalstami, neigiamai paveikiantys teisėjų, teismų įvaizdį, patikimumą, – daro didelę žalą valstybei.

Teismas, išsiaiškinęs visas aplinkybes, pripažino V. J. kalta suklastojus dokumentą ir jį panaudojus, tačiau išteisino neįrodžius poveikio valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui. V. J. skirta 80 MGL (3012 Eur) dydžio bauda.

Teismas pripažino, kad V. S. suklastojo dokumentą bei piktnaudžiavo viršydama įgaliojimus tarnyba, – padarė didelę neturtinę žalą valstybei ir Panevėžio ligoninei, diskreditavo valstybės tarnautojui prilyginto asmens vardą, parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, sumenkino Panevėžio ligoninės vardą. Subendrinus bausmes V. S. skirta 100 MGL (3765 Eur) dydžio bauda.

Teismas nusprendė S. G. išteisinti nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Informacijos šaltinis: www.pat.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje spausdinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje