Skip to content

Socialinės paramos vaikams naujovės nuo 2017 metų

MI informacija

Nuo 2017 m. sausio 1 d. plečiasi ratas šeimų, galinčių gauti išmokas vaikams. Šeimos, auginančios ir (ar) globojančios vieną ar du vaikus, už vaikus nuo 7 iki 18 metų gali kreiptis dėl išmokų, jeigu šeimos pajamos (skaičiuojant už paskutinius 12 mėnesių) vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų dydžio, t. y. 153 Eur. Šeimos pajamos nevertinamos, jeigu šeima gauna socialinę pašalpą arba paramą mokiniams. 

Šeimų, auginančių ir (ar) globojančių tris ir daugiau vaikų, taip pat laukia gera naujiena, išmoka vaikui nuo gimimo iki 18 metų amžiaus bus skiriama nevertinant šeimos gaunamų pajamų.

Išmokų dydis išlieka tas pats: vaikui nuo gimimo iki dvejų metų – 28,50 Eur, nuo dvejų iki 18 metų  – 15,20 Eur.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsiranda ir dvi naujos išmokos: išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai ir išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui.

Išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai – 152 Eur (4 BSI). Ji mokama vaiko tėvams, kurių amžius iki 26 metų, besimokantiems pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuojantiems aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų formą, arba ne vyresniems kaip 30 metų tėvams, studijuojantiems doktorantūroje ar medicinos rezidentūroje, ir kurie neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą. Ši išmoka bus mokama vaiko priežiūros laikotarpiu nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieneri metai.

Kai vienu metu gimsta du ar daugiau vaikų, vienam iš vaiko tėvų bus skiriama išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui. Ji bus mokama nuo vaikų gimimo dienos iki vaikams sukaks 2 metai. Gimus dvynukams, bus skiriama 152 Eur dydžio išmoka per mėnesį. Jei gims trynukai ar daugiau vaikų, išmokos dydis didinamas 152 Eur už kiekvieną vaiką.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here