Skip to content

Ignalinos aerodromas: bendradarbiavimas tęsiasi

Jau rašėme, kad Ignalinos aerodrome neseniai stovyklavo JAV kariuomenės oro desantininkai, aerodromas dėl šio objekto panaudojimo mezga ryšius su Lietuvos kariuomene. Dar viena panaudojimo galimybė atsirado po neseniai čia vykusio įdomaus seminaro. Viešėjo du vienos Ukrainos karinės struktūros karininkai, kuriuos, panaudodami senus ryšius, pakvietė aerodromo vadovybė.

Ukrainos kariškiai Lietuvos slaptųjų tarnybų specialistams (todėl neleidžiama skelbti seminaro dalyvių pavardžių, publikuoti nuotraukų) Ignalinos aerodrome surengė seminarą, pasidalijo patirtimi, kaip pasienyje kovoti su kontrabanda, padėti gelbėjimo darbuose (tarkime ieškant pasiklydusio, dingusio žmogaus), išaiškinti įvairius kitus sienos pažeidimo atvejus. Ukrainiečiai gamina pasaulinio lygio aparatūrą, kuri sumontuojama mažame orlaivyje. Šiamskraidant palei valstybės sieną, aparatūra fiksuoja visas antžemines ryšio priemones: tikslias telefonų, planšetinių kompiuterių koordinates ir kt. Po to gauti duomenys analizuojami ir taip išaiškinamos grupuotės, per sieną gabenančios kontrabandą ar kitaip pažeidžiančios sienos režimą. Žinoma, ši aparatūra gali būti naudojama ir kariniams tikslams.

Paskaitų metu ukrainiečiai rėmėsi praktika ir sukauptomis žiniomis, patruliuojant palei okupuoto Krymo administracinę liniją. Seminaro dalyviai aiškinosi, tikslinosi detales, minėtos aparatūros veikimo galimybes įvairiomis sąlygomis, jos pliusus ir minusus.

Toks seminaras Ignalinos aerodrome vyko neatsitiktinai. Visai šalia siena su Baltarusija ir šis objektas gali tapti atramine baze panašiai veiklai ir Lietuvoje. Aerodromo angare jau stovi nedidelis dvivietis „Cesna“ orlaivis, kuris gali būti pritaikytas tokiai veiklai. Kaip sakė aerodromo skrydžių direktorius Rimvydas Maciulevičius, tai būtų dar viena tikslinė Ignalinos aerodromo panaudojimo galimybė.

Seminare dalyvavęs rajono meras Henrikas Šiaudinis padėkojo svečiams už įdomias mintis, palinkėjo stiprybės Rytų Ukrainoje kovojant dėl šalies vientisumo ir įteikė ignalinietiškų suvenyrų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje