Skip to content

Trankiausia ir sportiškiausia žiemos palydų šventė vyko Lietuvos žiemos sporto centre

Lina RAGINYTĖ

Pašėlioti ir pasilinksminti reikia visiems. Tiems, kam tinka ir patinka sportinės varžybos ir gardūs, sotūs blynai, ištisus metus nekantriai laukia tradicinių Užgavėnių. Šiemet, kiek ankstėliau, vasario 25 d., Lietuvos žiemos sporto centre vyko paskutinė šią žiemą trankiausia šventė. Kodėl trankiausia? Kaip gi išvysi žiemą iš kiemo, jei nebauginsi jos ir negąsdinsi siaubą keliančiais vaizdais ir garsais. Ignaliniečiai persirengėlių ir muzikantų pastiprinimo sulaukė ir iš Kazitiškio, Strigailiškio, jungtinio Mielagėnų ir Adutiškio kolektyvo. Stipriausi ir vikriausi rungėsi kovose, sportinėse varžybose, kad parodytų kas yra kas, mat vienus palaikė Lašininis, o kitus – Kanapinis. Įveikus Lašininį ir į vyrus dukrai radus dailų, aukštą Kanapinį, gaspadinės pakvietė visus pasidžiaugti grupės „Balius“ pasirodymu. Tai siuto, tai šėlo sniegu žiema, šliauždama ir besiraitydama iš kiemo ir nenoromis užleisdama vietą pavasariui…

Pramogos

Šventės pradžią paskelbė kumpiais ir dešromis apsikarstęs Lašininis kartu su šauniąja gaspadine ir jos dukra. Žmonės kviesti  daug valgyti ir šokti, nes laukia ilgas septynių savaičių Gavėnios metas, kai lašiniai, kumpiai ir dešros po septyniom spynom bus užrakinti, o jaunimas jokių vakaruškų negalės rengti ir piršliai kieman neužsuks. Tik Lašininis žiemos, jos tingulio ir gausaus maisto gailėjo. Dar jis seilę varvino į šventės šeimininkės gražiąją dukrelę dairydamasis, bet ta vis suko nosytę nuo storo ir neišvaizdaus jaunikio. Ji svajojo apie liekną ir gražų, tokį kaip Kanapinis.

Ignaliniečius ir svečius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Seimo narys Gintautas Kindurys, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas. „Šiandien švenčiame žiemos pabaigą ir džiaugiamės būdami Lietuvos žiemos sporto centre, ne tik ignaliniečiai, bet ir žmonės iš visų seniūnijų. Linkiu visiems gerai pasilinksminti, pabūti kartu ir pasikrauti geros energijos pavasario darbams. Išvarykime žiemą iš kiemų, kad jos greitai jau ir  neliktų“,– kalbėjo meras. Seimo narys G. Kindurys dėkojo savivaldybei, Ignalinos kultūros ir sporto centrui, rajono seniūnijoms už saugomas tradicijas ir gražiai organizuojamas šventes ir linkėjo gero pavasario.  Sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas A. Vasiliauskas sakė jaučiasi esąs pakylėtas, nes džiaugėsi geru oru, šventės sportine dvasia ir visiems linkėjo dalyvauti rungtyse, sportuoti, būti sveikiems.

Meras ir šventės svečiai pakviesti uždegti Užgavėnių laužą. Smagų šokį dovanojo jaunosios raganaitės, scenoje keitėsi muzikantai, o linksmiausi buvo kaukėti persirengėliai, be kurių Užgavėnės neįsivaizduojamos. Vėliau Lašininis, susiradęs tarp žiūrovų stuomeningą padėjėją, Albiną Jakimavičių, išragavo visų kepėjų blynų ir išrinko geriausias šeimininkes. Prizai įteikti ir šauniausioms kepėjoms ir gražiausių kaukių savininkams.

Ko jau ko, o blynų Ignalinos šventėje tikrai netrūko: buvo kepami įvairiausi miltiniai ir bulviniai, o valgomi su riebiais spirgais, grietine ar varške. Blynų skubinosi prisikimšti ir Lašininis, tik tai jam nepadėjo nugalėti Kanapinio. Abu sustoję ant kaladžių maišais vienas kitą daužė, o paskui jiems pagalbon šventės dalyviai atėjo – virvę tempė. Žinoma, stipresnė buvo Kanapinio komanda, o visas žiemos negeroves simbolizuojantis Gavėnas sudegintas  lauže. Linksmybės tęsėsi toliau. Kas valgė, kas šoko, kas sporto rungtyse dalyvavo, stebėjo, kaip startuoja jaunieji slidininkai ir klausėsi grupės „Balius“ atliekamų dainų.

Sportinė dalis

Kol vieni Užgavėnių šventės dalyviai šoko ir vaišinosi, kiti jėgas išbandė sporto rungtyse. Ignalinos rajono moksleivių asociacija, Kultūros ir sporto centras bei rajono visuomenės sveikatos biuras buvo parengę veiklos paties įvairiausio amžiaus šventės dalyviams.

Dar prieš prasidedant šventės atidarymui, įveikę trasą grįžo šiaurietiško ėjimo su lazdomis žygio dalyviai. Vėliau patys mažiausieji varžėsi linksmose estafetėse. Gausiai susirinko komandų, norinčių išbandyti jėgas futbolo ir krepšinio ant sniego varžybose. Virvės traukimo rungtyje stipriausieji vyrai išbandė įvairias strategijas palaikomi aktyvių sirgalių. Buvo išsiaiškinti ir tie galiūnai, kurie pajėgia daugiausiai kartų svarsčius pakelti. Na, o jei tikėtume, kad juokas ilgina gyvenimą ir organizme gamina vitaminą C, tai žiūrovai, stebėję besivaržančius balionų sprogdinimo ir lenktynių slidėmis susikibus po keturis rungtis, gyvens tikrai gerokai ilgiau nei amžiaus vidurkis – juoką kėlė ir dalyvių pastangos laimėti, ir jų voliojimasis kojoms susipynus. Rungčių nugalėtojų apdovanojimai taip pat šįkart buvo netradiciniai – ne tik medaliai, bet ir dešros, skilandžiai bei saldumynai.

Autorių nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here