Skip to content

Juristas E. Gaščenka: „Net nedirbantys ir neturintys turto tėvai pakankamą išlaikymą turi mokėti visiems savo vaikams“

Juristai24 .lt

BYLOS APLINKYBĖS

Biržų rajono apylinkės teisme dar 2016 m. pabaigoje atsakovui D. buvo iškelta byla dėl išlaikymo priteisimo, nes jis ilgą laiką nemokėjo išlaikymo savo ir ieškovės V. net trims nepilnamečiams vaikams.

Ieškovė V. prašė priteisti po 150 Eur išlaikymą per mėnesį kiekvienam vaikui ir daugiau kaip 10 000 Eur išlaikymą už paskutinius trejus metus iš atsakovo D. jų trims bendriems nepilnamečiams vaikams, nes atsakovas ilgą laiką išlaikymo nemokėjo.

Atsakovas D. su tokiu reikalavimu nesutiko, motyvuodamas tuo, kad niekur nedirba, neturi turto ir gauna nereguliarias pajamas.

Atsakovas D. geranoriškai teisme sutiko mokėti tik po 50 Eur per mėnesį kiekvienam vaikui, tačiau ieškovė V. su tokiu atsakovo pasiūlymu nesutiko.

Bylą pradėjus nagrinėti teisme, tarpininkaujant V. ir D. atstovams, pavyko pasiekti kompromisą ir bylą užbaigti taikiai, todėl teismui iš esmės ginčo spręsti neprireikė – teliko patvirtinti šalių sudarytą taikos sutartį ir bylą nutraukti.

TEISMO SPRENDIMO ESMĖ

Biržų rajono apylinkės teismas 2017 m. sausį nutartimi patvirtino ieškovės V. ir atsakovo D. sudarytą taikos sutartį, nustatydamas vaikų gyvenamąją vietą su ieškove V., priteisdamas po 100 Eur/mėnesį (iš viso 300 Eur) išlaikymą kiekvienam vaikui iki jų pilnametystės.

JURISTAI24.lt komentaras:

„Deja, tačiau išlaikymo bylose vaikų tėvai vis dar dažnai mano, kad išlaikymą jie moka savo vaikų motinos naudai, bet ne savo vaikams. Neretai pasitaiko atvejų, kad vaikų tėvai, prisidengdami darbo ir pajamų neturėjimu, dažnai naiviai tikisi, kad teismas jų pagailės ir iš jų nepriteis vaikų poreikius atitinkančio išlaikymo. Džiaugiuosi, kad šioje išlaikymo priteisimo byloje, net nedirbantis ir neturintis turto vaikų tėvas D. laiku suvokė, kad išlaikymą jis turi mokėti visiems trims savo vaikams“, – teigia šioje byloje ieškovės V. interesus gynęs Teisinių paslaugų portalo JURISTAI24.lt juristas Eugenijus Gaščenka.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti teisinių paslaugų portalo JURISTAI24.LT el. paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here