Skip to content

Kompiuteris ir dulkės

MI informacija

Tęsdamas temą, noriu paminėti bendrą tiek stalinių, tiek nešiojamų kompiuterių priešą bei baubą – dulkes. Jos yra visur, tiek miegamuosiuose, tiek svetainėse, kur stovi kompiuteriniai stalai, tiek parkuose ar lovose, kur jūs ant kelių pasidėję nešiojamą kompiuterį skaitinėjate žinias. Jų neišvengt, nuo jų neapsisaugot, jos visur!

Kodėl jos tokios pavojingos? Todėl, kad užkemša kompiuterio aušinimo sistemos kanalus, apsivelia apie ventiliatorius, nusėda ant gana stipriai kaistančių kompiuterio detalių bei apkloja jas lyg vilnoniu užtiesalu ir jos dar labiau kaista. Paprasčiausias būdas suprasti, ar jūsų kompiuteris užterštas dulkėmis, įsiklausyti į jo darbą. Jei girdite, kad ventiliatorius ar ventiliatoriai pradėjo triukšmauti labiau nei įprasta, metas susirūpinti kompiuterio valymu.

Pavojingiausia situacija, kai kompiuteris, kurį laiką patriukšmavęs, nutyla visiškai, tai reiškia, kad ventiliatoriai nuo dulkių apnašų užsikirto ir dėl trumpo jungimo gali pakenkti kitiems kompiuterio mazgams.

Stalinį kompiuterį gana nesudėtinga išsivalyti pačiam, o ir pas profesionalus tai gana nebrangi procedūra. Paprastai tai daroma atsukant kompiuterio dangtį, nuimant ventiliatorius, tarp jų ir procesoriaus aušintuvą bei viską išvalant ilgaplaukiu teptuku. Dulkių siurbliu valyti kompiuterio negalima, nes dažnai dėl išsiskiriančios statinės elektros pažeidžiami kompiuterio agregatai.

Kadangi procesoriaus aušintuvas valant nuimamas, tuo pačiu galima pakeisti termopastą, kuri nuo laiko bei aukštų temperatūrų darosi šilumai nelaidi. Tai daroma nuvalant seną bei užtepant nedidelį termopastos kiekį ant procesoriaus bei plastikine kortele plonai ją išlyginant per visą procesoriaus paviršių.

Rūkoriams reikėtų kompiuterius (jei jie stovi patalpoje, kurioje rūkoma) valyti gerokai dažniau dėl dervų esančių dūmuose sąveikos su dulkėmis.

Taip pat reikėtų dažniau rūpintis kompiuterių švara žmonėms, mylintiems naminius gyvūnus – pūkuotukus: dulkės įsiurbtos į aušinimo sistemą kartu su ilgais plaukeliais užkemša kompiuterius gerokai greičiau.

Nešiojamą kompiuterį patiems vartotojams valyti nerekomenduoju, kadangi, norint kokybiškai atlikti šį darbą, tenka jį visiškai išardyti, o kaip esu anksčiau minėjęs – tai gana sudėtinga procedūra.

Jei pastebėjote, kad jūsų nešiojamas kompiuteris dažnai triukšmauja, yra karštas – kreipkitės į profesionalus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje