Skip to content

Kopsime į krašto piliakalnius

Jonas BALTAKIS

 

Šis projektas kvies skaityti, keliauti, klausyti, fotografuoti. Yra pasirinkti penki piliakalniai, ant kurių vyks atviros istorijos pamokos, bus skaitomos legendos ir sakmės, rengiami kultūriniai patyriminiai žygiai į piliakalnius, organizuota asmenukių paroda, o baigiamoji vakaronė ir literatūrinė kompozicija su folkloro ansambliu „Čiulbutė“ rugsėjo 20 d. vyks ant Ladakalnio.

Projekto partneriai yra Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direkcija, laikraščiai „Mūsų Ignalina“ ir „Nauja vaga“, Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras, Ignalinos rajono bendruomenės centras „Bruknelė“, Švenčionių rajono Viešoji biblioteka ir Ignalinos trečiojo amžiaus universitetas.

Gegužę bus aplankytas pirmasis – Linkmenų piliakalnis. Ant jo vyks atvira istorijos pamoka, kurią ves žinomas prozininkas, gamtininkas, fotografas ir laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius. Birželį atvira istorijos pamoka vyks ant Ginučių piliakalnio, kurią ves habilituotas mokslų daktaras Vykintas Vaitkevičius. Liepą visi kviečiami ant Puziniškio piliakalnio, ant kurio Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų etnologė Giedrė Šukytė ir kultūrologė Sigutė Mudinienė skaitys legendas ir sakmes. Rugpjūtį bus aplankyti du piliakalniai – Taurapilio (Utenos r.) ir Kačėniškės (Švenčionių r.). Ant Taurapilio su publika bendraus dr. V. Vaitkevičius, ant Kačėniškės – Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktorius Kęstutis Lisauskas.

Viso projekto metu vyksta fotosesija „Nuo piliakalnio iki piliakalnio“, kurios metu visi minėtų piliakalnių lankytojai kviečiami daryti asmenukes, kurias iki rugpjūčio 28 d. prašoma siųsti el. paštu biblioteka@ignalinosvb.lt. Nuotraukos bus publikuojamos Viešosios bibliotekos interneto svetainėje ir facebook paskyroje.

Pirmojo projekto renginio pabaigoje jos viešnia aktorė Olita Dautartaitė pristatė literatūrinę kompoziciją „Vieną vakarą vėl sugrįšiu namo“

Autoriaus nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here