Skip to content

Meironyse pareigūnai šventė Užgavėnes

MI informacija

Yra metuose diena, kai pareigūnai tampa raganomis, velniais, plėšikais, giltinėmis, čigonais, gydytojais ir kitokiais personažais. Ta diena – Užgavėnės. Jau aštuntą kartą pėsčiomis su arklio tempiamu vežimu, ginklais, vėliavomis, muzikos instrumentais ir nešamu Gavėnu Meironų kaime rajono policijos komisariato darbuotojai su kolegomis ir svečiais šėlo ir vijo žiemą. Šią šventę, jau tapusia tradicija, organizuoja Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus (toliau – TPA LS) Ignalinos poskyris. Kolegos iš Klaipėdos, Vilniaus, Molėtų, Utenos, Estijos ir svečiai iš Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centro, miškininkai, šauliai ir bendraminčiai sulėkė švęsti Užgavėnių pagal Rytų Aukštaitijos tradicijas.

Šventė prasidėjo nuo eisenos Meironų kaime ir buvo pratęsta miške prie laužo. Su autentiška Meironų kaimo bendruomene ir nenuilstančiu etnografiniu ansambliu „Čiulbutė“ daugiau nei pusė šimto persirengėlių ėjo iš kiemo į kiemą pas svetingus meironiškius, vaišinosi dar karštais blynais, keptomis žuvimis, skanėstais, dainavo, šoko ant Meironų tilto, o vaikai turėjo galimybę prisivažinėti  arklio traukiamu vežimu. Valgėme tikrai daugiau nei 12 kartų. Juk sakoma: „jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus“. Mus ypač privaišino meironiškiai, šauliai, miškininkai. Netrūko valgio, juoko, linksmybių, dainų, šokių, šėlsmo, o ir oras buvo lyg užsakytas, tiesiog palankus varyti žiemos demonus ir pažadinti iš miego šalčio sukaustytą žemę, suteikti jai derlingumo galią. Vaikai šventės metu važinėjo rogutėmis, svaidėsi sniego gniūžtėmis, lakstė, dūko, rėkavo, dainavo ir rungtyniavo tarpusavy. 

Šventės metu nuo ankstaus ryto vyko ir poledinės žūklės varžybos „Užgavėnės 2017“, buvo išrinkti ir apdovanoti nugalėtojai.

Ignalinos rajono policijos asociacija nuoširdžiai dėkoja TPA LS valdybai, Meironų kaimo gyventojams, folkloro ansambliui „Čiulbutė“, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai, pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-ajai rinktinei, KASP 810 kuopai, VĮ Ignalinos miškų urėdijai ir visiems kitiems, parėmusiems šį renginį.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje