Skip to content

Palūšė jau šią vasarą tikisi vėl priimti poilsiautojus

MI informacija

Šešerius metus neveikęs Palūšės turizmo ir gyvenamasis bei pramogų centras šią vasarą pagaliau turėtų atverti duris. Dėl galimybės jame priiminėti turistus šiuo metu varžosi du pretendentai. Mažąja 2017-ųjų Lietuvos kultūros sostine tapusi Palūšė, kaip tikimasi, šią vasarą pagaliau pulsuos gyvybe. Planuojama, kad poilsiauti bei dalyvauti gausiuose kultūros renginiuose šį turistinį sezoną atvyksiantiems svečiams jau bus galima pasiūlyti nakvynę anksčiau buvusiame itin populiariame, tačiau pastaruosius šešerius metus neveikusiame vietos turizmo centre. Penkerius metus šio centro pastatai buvo rekonstruojami, o atlikus darbus visus metus nepavyko rasti norinčiųjų teikti turistų apgyvendinimo, maitinimo ir turistinio inventoriaus nuomos paslaugas. Tačiau šį turizmo centrą valdanti Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija jau džiaugiasi pagaliau sulaukusi verslininkų, pasirengusių perimti Palūšės turizmo ir gyvenamojo bei pramogų centro valdymą. Dėl galimybės 20 metų valdyti centrą rungiasi du verslo atstovai. Kuris jų nugalėjo, galbūt paaiškėjo jau penktadienį.

Bylinėjosi su statybininkais

Prie Lūšių ežero dar 1959-aisiais įkurta Palūšės poilsio bazė buvo sovietinių respublikų turistų, šimtais atvykstančių susipažinti su Lietuva bei paplaukioti Aukštaitijos ežerais, traukos vieta. Vandenų kraštą Palūšę ypač buvo pamėgę didžiųjų Rusijos miestų Maskvos ir Sankt Peterburgo (tuometinio Leningrado) gyventojai. Suskaičiuota, kad mediniuose šios poilsio bazės nameliuose sovietmečio saulėlydžio metais kasdien gyvendavo iki 3 tūkst. poilsiautojų, veikė didžiulė valgykla-kavinė. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, turistų srautai iš Rusijos sumenko, o kiek mažiau nei prieš dešimtmetį šią poilsio bazę, dabar vadinamą Palūšės turizmo ir gyvenamuoju bei pramogų centru, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija ėmėsi atnaujinti. Tam pavyko gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Buvo tikėtasi, kad modernus tapęs centras turistus pakvies 2013-aisiais. Tačiau viena Palūšės turizmo ir gyvenamąjį bei pramogų centrą turėjusi rekonstruoti statybos įmonė bankrutavo, o antroji nesiėmė taisyti jos padaryto broko. Šiuos verslo santykius teko aiškintis per teismus.

Palūšės turizmo ir gyvenamasis bei pramogų centras bus atidarytas geriausiu atveju tik šiemet. „Už 1,6 mln. eurų buvo rekonstruoti šeši poilsio nameliai (juose vienu metu gali ilsėtis 70 žmonių) ir pagrindinis turizmo centro pastatas, skirtas valgyklos-kavinės bei konferencijų salės veiklai“, – sakė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Žvinys. Jis pabrėžė, jog poilsio nameliai neblogai rekonstruoti. Tačiau dėl pagrindinio turizmo centro pastato atliktų rekonstrukcijos darbų kilo problemų, jas privalės spręsti šį turizmo centrą 20 metų apsiimsianti valdyti verslo įmonė.

„Viena šį centrą turėjusi rekonstruoti statybos įmonė bankrutavo, o antroji nesiėmė taisyti jos padaryto broko. Šiuos verslo santykius teko aiškintis per teismus, o tai nukėlė statybos pabaigą. Tinkamai neatlikti statybos darbai praėjusiais metais sutrukdė rasti šiam turizmo centrui valdytoją“, – sakė ANP ir Labanoro RP direkcijos direktoriaus pavaduotojas.

Atidarymo laukia ir vietos žmonės

Pasak S. Žvinio, reikalaujama, kad būsimasis Palūšės turizmo centro valdytojas į centro infrastruktūrą per 20 metų investuotų 87 tūkst. eurų. Mat tokia sąlyga buvo numatyta skiriant ES struktūrinių fondų lėšas centrui sutvarkyti. Būsimiems valdytojams bus leista naudotis statiniais, o jie privalės pasirūpinti virtuvės įranga, įsigyti poilsiautojams reikalingo turistinio inventoriaus, įdarbinti mažiausiai du darbuotojus. Tokias paslaugas panoro teikti du šalies verslininkai, kurių įvardyti kol kas negalima. Jau įvyko trys konkurso turizmo centro valdytojui atrinkti etapai. Paskutinis, ketvirtasis, etapas vyko penktadienį, kovo 24-ąją. Tačiau apie tai, kas valdys Palūšės turizmo ir gyvenamąjį bei pramogų centrą, bus paskelbta tik gegužės pradžioje, po derybų su būsimuoju objekto valdytoju.

S. Žvinys patikino, kad apgyvendinimo, maitinimo bei kitų paslaugų kainos į Palūšę atvyksiantiems poilsiautojams bus tikrai mažesnės, nei mokama už poilsį Lietuvos pajūryje. Ignalinos seniūnijos seniūnas Jonas Polito pasakojo, kad prie poilsiautojų šurmulio įpratę Palūšės gyventojai nekantriai laukia rekonstruoto turizmo centro atidarymo. „Palūšės gyventojai buvo įpratę prie to, kad nedidukė Palūšė buvo tapusi kone Lietuvos turizmo meka. Gausūs svečių būriai žmonių nevaržė. Priešingai, žmonės jiems teikė įvairias paslaugas“, – sakė Palūšės seniūnas.

L. Raginytės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here