Skip to content

Nedeginkime žolės – būkime atsakingi!

MI informacija

Kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus pavasarinių orų sausajam periodui, prasideda pernykštės žolės gaisrai. Apie pernykštės žolės deginimą įsigalėjusi klaidinga nuostata, kad dėl ugnies poveikio turtėja dirva. Deja, žolės deginimas yra labiau žalingas negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gamta tokių gaisrų metu patiria milžiniškų nuostolių. Ugnyje žūsta ne tik pavasariniai daigai, voragyviai, vabzdžiai, paukščiai, kiškiai, bet ir sumažėja žemės derlingumas. Ekologinę sistemą atkurti išdegusiose teritorijose labai sunku. Be to, ugnis persimeta į kitas pievas, ražienas, miškus, gyvenamuosius namus. Rajone prieš keletą metų degindamas pernykštę žolę žuvo ir pats žmogus.

Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, siekdami užkirsti kelią tokiems gaisrams, suintensyvino reidus rajono atvirose teritorijose. Nors už žolės deginimą ir gresia administracinė atsakomybė, tai žmonių, deja, nesustabdo. Nuo metų pradžios rajone išdegė apie 4 ha pievų. Vienas pažeidėjas jau susimokėjo baudą, dvi pažeidėjos apsiribojo įspėjimais. Pareigūnai įspėja, tokių reidų bus dar tikrai ne vienas, todėl gyventojus ragina laikytis priešgaisrinių reikalavimų.

Primename gyventojams:

Augalinės kilmės šiukšles geriausia kompostuoti arba krauti į specialius konteinerius ir išvežti. O jei norima deginti, laužas turėtų būti kuriamas ne arčiau kaip 30 m nuo pastato ir ne mažiau kaip 50 m nuo miško, miškingos ar durpingos vietos. Miesto teritorijoje ir miesteliuose draudžiama kūrenti laužus (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose). Prieš kuriant laužą, būtina atsižvelgti į oro sąlygas, kad nebūtų pernelyg vėjuota ar karšta diena. Taip pat gyventojas negali palikti degančio laužo be priežiūros ir turi apgalvoti veiksmus, kaip gesintų ugnį, jei netikėtai pradėtų plisti. Patariama šalia turėti vandens, gesintuvą ar kastuvą, kad būtų galima apkasti žemėmis, kad gaisras neišplistų. Griežtai draudžiama deginti nenupjautą žolę ar ražienas. O jeigu matote, kad ugnies nepavyks užgesinti, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.    

Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus gali būti skirta nuo 30 iki 230 Eur bauda. Už ražienų, tai pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skirta nuo 50 iki 300 Eur bauda. Jeigu žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gali būti skirta nuo 30 iki 170 Eur bauda. Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here