Skip to content

Apie kraujo grupes ir ligas

MI informacija

Vieni tokią teoriją neigia, kiti tikina, kad tik pradėję vadovautis žiniomis, kaip reikėtų gyventi ir maitintis tam tikros kraujo grupės atstovui, pradėjo jaustis geriau. Kad ir kaip būtų, susipažinti su dar viena teorija visada naudinga. Japonų mokslininkai teigia, kad kraujo grupė lemia ne tik charakterio ir mitybos ypatybes, bet ir ilgaamžiškumą bei sveikatą. Taigi kas būdinga kiekvienos kraujo grupės atstovams?

I (0) kraujo grupė

Tai pati seniausia kraujo grupė. Jos atstovai priskiriami prie ilgaamžių, pasižymi stipria imunine sistema, dideliu energingumu, gerokai rečiau nei kitų kraujo grupių atstovai serga nervų sistemos ligomis. Tačiau dėl aktyvios imuninės sistemos juo dažniau vargina autoimuninės ligos, kai pats organizmas kovoja su savimi, todėl galimos dažnesnės alergijos. Šios kraujo grupės atstovams nereikėtų dažnai keisti gyvenimo sąlygų ir mitybos, nes jiems sunkiau adaptuotis. Šios kraujo grupės atstovai dar vadinami medžiotojais. Jiems tinka valgyti baltymingą maistą, mėsą, pomidorus, tačiau nerekomenduojamos bulvės ir baklažanai.

Rekomenduojama mityba: kad gerai jaustųsi, būtina mėsa.

II (A) kraujo grupė

Ši kraujo grupė atsirado tada, kai žmonės išmoko dirbti žemę, gyventi didelėmis pastoviomis bendrijomis. Pradėjo auginti grūdines kultūras, daržoves. Jei šios kraujo grupės atstovai gyvena tingiai, jiems gerokai dažniau nei kitiems žmonėms gresia vadinamosios civilizacijos ligos: diabetas, astma, sąnarių negalavimai. Jų jautresnė nervų sistema. Jei maitinasi tinkamai, tiek imuninė, tiek virškinimo sistemos veikia puikiai. Jei pervargsta ar valgo netinkamai, nesilaiko dienos režimo, gerokai dažniau pradeda pulti ligos, streikuoja virškinimas. Šios kraujo grupės atstovams rekomenduojama nepervargti, mokytis atsipalaiduoti, daugiau dėmesio skirti kokybiškam poilsiui. Tinkamiausia vegetariška mityba, o jei negalite gyventi be mėsos, bent jau vartokite jos mažiau.

Rekomenduojama mityba: galima ir rekomenduojama maitintis vegetariškai arba bent jau ribotis gyvūninės kilmės maistą.

III (B) kraujo grupė

Šios kraujo grupės žmonės dar vadinami klajokliais, nes jų grupės atsiradimas siejamas su tais laikais, kai žmonės pradėjo keliauti iš vienos vietos į kitą ir valgyti skirtingą maistą. Tad III grupės atstovams tinka daug ir skirtingų produktų: tiek mėsa, tiek daržovės, tiek pieno produktai. Šie žmonės pasižymi kur kas stipresne adaptacine sistema, lengviau geba prisitaikyti prie skirtingų sąlygų ir maisto, turi subalansuotą nervų sistemą. Jie silpnesni ir ne tokie atsparūs retiems virusams, infekcinėms ligoms. Sunkiau gyja po operacijų.

Rekomenduojama mityba: gerai tinka kiaušiniai ir pieno produktai. Taip pat gali valgyti tiek vegetariškus, tiek ir mėsiškus patiekalus.

IV (AB) kraujo grupė

Ši kraujo grupė istoriškai laikoma pačia naujausia, nes atsirado vėliausiai. Teigiama, kad ją turi tik apie 5 proc. pasaulio gyventojų ir ji jungia A ir B kraujo grupes. Tokie žmonės rečiau serga autoimuninėmis ligomis, pavyzdžiui, artritu ar alergija, tačiau turi silpnesnį imunitetą, todėl yra dažniau varginami įvairių mikrobų, turi jautresnį virškinamąjį traktą.

Rekomenduojama mityba: tinka valgyti bet kokį maistą, tačiau vengti persivalgyti. Nerekomenduojami kukurūzai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here