Skip to content

Spalvotoji savaitė be patyčių

MI informacija

Kovo 20−25d. mūsų mokykla tradiciškai prisijungė prie respublikinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“. Akcijos tikslai buvo keli: atkreipti dėmesį į patyčių problemą; likti neabejingiems; skatinti pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius; nepritarti patyčioms ir stabdyti jas kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją.

Mokykloje pamokų ir pertraukų metu vyko įvairūs renginiai,  kviečiantys ir mokinius, ir mokytojus draugauti, stabdyti patyčias ir gerbti vieniems kitus. Kiekviena diena buvo vis kitokia, spalvota ir skirtinga veiklomis.

Savaitės pradžioje, pirmadienį –geltonąją ŠYPSENŲ dieną stengėmėsvilkėti geltonos spalvos drabužiais ir negailėdami dalijome vieni kitiems šypsenas. Mišrios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams ir 1–2 kl. mokiniams vyko linksmas ir netradicinis, su į svečius užsukusiu žaisliniu personažu Oziu, užsiėmimas „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms!“(vedė socialinė pedagogė R. Kliaugienė). Mokinių tarybos nariai tądien iš kelių mokyklos darbuotojų net interviu apie patyčias ėmė, klausinėjo, gal jie žiną kokių receptų patyčių apraiškų mažinimui tarp žmonių. 

Antradienį, baltąją SPORTO dieną, ateidami į mokyklą savo aprangoje negailėjome baltosspalvos ir savo energiją išliejome sportuodami ir šokdami. Vyko draugiškos 3×3 krepšinio ir tinklinio varžybos (organizavo mokytojas Mindaugas Trinkūnas),  flashmob‘as „Vienas su visais, visi su vienu!“ (atsakinga R. Kliaugienė). Buvo labai smagu per pertrauką susibėgti į sporto salę ir visą pertrauką smagiai visiems kartu pašokti. 3–4 kl. mokiniai dalyvavo socialinės pedagogėsužsiėmime „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“.

Trečiadienis kvietė rinktis mėlyną spalvą. Tądien paskelbta APSIKABINIMŲ diena – nemokamas draugo, bendraklasio, mokytojo, kolegos apkabinimas. Pasirodo, nors ir ne pirmą kartą organizuojama tokia akcija, visgi šiltai apkabinti kitą, yra ne taip ir lengva(atsakinga Mokinių taryba).

Ketvirtadienis buvo žalioji DRAUGO diena. Tądien visi buvo pakviesti į mokyklą atvykti pasipuošus žaliai ir pabandyti tapti draugu kitam ar pačiam įsigyti naują draugą. Užduotis, atrodžiusi pradžioje paprasta, realybėje tokia nepasirodė. Taip tik darkart įsitikinta, kad nors visi mes gyvenime turime daugybę galimybių susirasti draugų, tiesiog dažnai jų neišnaudojame: galbūt tuo momentu nesinori su kažkuo bičiuliautis, gal esame susirūpinę kitais dalykais, o gal susidrovime ir, užuot priartėję prie kito žmogaus, žengiame žingsnį atgal ir tokiu būdu neužmezgame artimesnių ryšių. Ši priemonė bent jau paskatino mus tai pabandyti. Tądien vyko ir akcija „Nudžiugink savo bendruomenės narį“. Šios dienos tikslas – daryti malonias staigmenas vieni kitiems, pvz. pasakyti komplimentą, pagirti, būti paslaugiu, įteikti smulkią dovanėlę ir t. t. Pasirodo, tai taip paprasta ir net nieko nekainuoja, o rezultatas nuostabus, užkraunantis teigiama energija visai dienai. Na, o dienos pabaigoje 5–8 kl. mokiniams socialinė pedagogė vedė užsiėmimą „Nelauk, kol sunkumai užaugs“.

Penktadienis tapo raudonąja FILMŲ diena. Be to, kad vilkėjome raudonus drabužius, ieškojome gėrio ir grožio animacijoje ir kine (žiūrėjome animacinius filmukus, meninius, dokumentinius filmus klasių valandėlių metu, juos aptarėme). Kas nenorėjo žiūrėti, galėjo arba piešti senosios animacijos filmukų herojus, atspindinčius draugiškumą, draugystę, arba  užrašyti ar kurti iliustracijas, pvz. pagal de Sent Egziuperi „Mažąjį princą“ (atsakingi klasių auklėtojai).9–10 kl. mokiniams vyko socialinės pedagogės užsiėmimas„Apie elektronines patyčias“, taip pat organizuota apskrito stalo diskusija „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai!“

Na, o šeštadienis buvo paskelbtas margąja ŠEIMOS diena. Visi šeimų nariai buvo kviesti savo aprangoje nepagailėti margų elementų ir dieną praleisti kartu, atliekant įvairias veiklas namuose ar už jų ribų, bei pasidalinti užfiksuotomis akimirkomis nuotraukose. Deja, ši užduotis pasirodė sudėtingiausia, tad, matyt, mums yra kur dar tobulėti.

Tą spalvingąją savaitę mokykloje veikė ir informacinis stendas „Patyčios – tai ne humoras“ bei dėžutė-klausykla. Smagu, kad tai pasiteisino ir mokinių anoniminiai laiškai apie / prieš patyčias buvo metami į tam skirtą dėžutę, kad jie būtų išgirsti nors anonimiškai. Juk nėra kartais taip paprasta kalbėti apie nemalonius dalykus akis į akį.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, aktyviai dalyvavusiems ir prie akcijos organizavimo ir vykdymo prisidėjusiems mokytojams: M. Trinkūnui, S. Luneckienei, A. Samukėnienei, direktorei R. Cibulskienei, specialiajai pedagogei B. Česliokienei, vyr. finansininkei R. Gudelienei.

Norisi tikėti, kad mokyklos bendruomenę pakvietę nelikti abejingašiai plačiai paplitusiai problemai bei parodyti nepritarimą patyčioms, atkreipdami dėmesį, kad tik tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio apraiškas, galime užkirsti kelią smurtui plisti, savo tikslųdidesne dalimi pasiekėme.

D. Cicėno nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje