Skip to content

Kyokushin – kovos mokslas ir filosofija

Audronė TRAPIKIENĖ

Apie 22 metus gyvuojančio Ignalinos kyokushin klubo ,,Yoko“, vadovaujamo Ričardo Trimonio, auklėtinių pasiekimus greičiausiai esate girdėję arba skaitę. O ką žinote apie šio klubo kasdienybę?

Nors sporto šakos pavadinimas skamba egzotiškai, ji yra gana populiari Lietuvoje ir ignaliniečiai karatistai,  dalyvaudami čempionatuose, susiduria net  su keliais šimtais konkurentų. O tam, kad deramai galėtum varžytis su kitais, tenka nuolat ir atkakliai dirbti. Pasak trenerio, neretai jaunesnieji auklėtiniai iš pradžių į treniruotes atvedami tėvų, dirba jų bei trenerio raginami. Tačiau vėliau dažnam išorinė motyvacija virsta vidine, o tiems, kurie nori pasiekti rezultatų, šis sportas tampa ir gyvenimo būdu.

Treniruotės metu girdint japoniškus pratimų pavadinimus tapo įdomu, kokie sportininkų ryšiai su šia tekančios saulės šalimi. Pasak trenerio ir kalbintų jo auklėtinių, jie išmoksta japonišką terminologiją, smūgių pavadinimus, norintieji dar pagilinti japonų kalbos įgūdžius gali mokytis ir abėcėlės, domisi rytų filosofija. Be to, treniruotės metu dėvimas kimono – tradicinis japonų drabužis. Nors man kilo abejonių dėl šio į chalatą panašaus rūbo patogumo, sportininkai teigė, kad jis  gana funkcionalus. Na, o galimybių betarpiškai pabendrauti su Japonijos meistrais būna kasmet Palangoje vykstančiose treniruočių stovyklose.

Koks amžius optimaliausias užsiimti kyokushin karatė? Bet koks. Kiekvienam galima parinkti treniruočių programą pagal jo amžių bei fizinius gebėjimus, tik tiems auklėtiniams, kurie ruošiasi varžyboms, rengiamos papildomos treniruotės. Manau, dažnam iš mūsų būtų pravartu ne tik sustiprėti fiziškai, išsiugdyti greitą reakciją, bet ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, išmokti susikoncentruoti ir atsipalaiduoti. Juk tokių gebėjimų ir pritrūksta pašėliškai besisukančiame ir kintančiame pasaulyje.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here