Skip to content

„Karjeros savaitė 2017“ Ignalinos rinktinėje

MI informacija

Ignalinos rinktinė, reaguodama į Lietuvos moksleivių sąjungos kvietimą dalyvauti „Karjeros savaitėje‘17“, prisidėjo prie šios iniciatyvos ir pasikvietė Ignalinos savivaldybės moksleivius.

Balandžio 11 d. į renginį atvyko devynios Ignalinos gimnazijos ir Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivės gimnazistės, lydimos Lietuvos moksleivių sąjungos Ignalinos rajono mokinių asociacijos (IRMA) globėjos Tatjanos Leškevičienės. 8–12 klasių moksleivėms rinktinės vadas Saulius Tamulevičius trumpai pristatė rinktinės veiklą, o bendruomenės pareigūnė Jolanta Vaickuvienė pademonstravo filmukus apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir „Jaunojo pasieniečio“ būrelio veiklą bei išsamiau papasakojo apie Ignalinos rinktinės saugomą ruožą, jos struktūrą, pasienio užkardų veiklą bei vykdomas funkcijas, kinologų veiklą, tarpžinybinį ir tarptautinį bendradarbiavimą. Renginio viešnioms buvo surengta ekskursija po rinktinės administracinį pastatą ir teritoriją.

Po pažinties rinktinėje mokyklinis autobusas su moksleivėmis, jų globėja ir bendruomenės pareigūne pajudėjo Tverčiaus užkardos link.

Atvykusias į užkardą pasitiko jos vadas Rimas Stundžėnas ir pavaduotojas Gintautas Sapiega. Čia  prasidėjo pažintis su užkardoje vykdoma veikla. Moksleivėms buvo parodyta budėtojų dalis, papasakota, kokias funkcijas atlieka budėtojas, pademonstruota turima ginkluotė.

Užkardos vadas suteikė galimybę pakilti į 17 m aukščio apžvalgos bokštą ir su žiūronais pasižvalgyti po supančias apylinkes, taip pat papasakojo apie pasienio ruožą ir valstybės sienos ženklus.

Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas Arūnas Gibler su savo keturkoje tarnybos drauge vokiečių avigane Senta Bett-Silver pademonstravo parodomąją programą, kurioje galėjo dalyvauti  ir viešnios. Taip pat Arūnas papasakojo apie keturračių motociklų naudojimo galimybes saugant sieną.

Pasivaišinusios arbata, sausainiais ir saldainiais bei pasidžiaugusios gautomis dovanomis už dalyvavimą bendruomenės pareigūnės organizuotoje viktorinoje, merginos išvyko į Tverečiaus pasienio kontrolės punktą. Ten dirbę pareigūnai papasakojo apie punkto paskirtį, pademonstravo priverstinio stabdymo įrangą, pareigūnų naudojamą pažeidėjams stabdyti, rodė šiuolaikiškai įrengtus kabinetus.

Į Ignaliną moksleivės sugrįžo kupinos įspūdžių ir pažadėjo dar kartą apsilankyti rinktinėje, kad galėtų susipažinti ir su kitais jos padaliniais.

O mes džiaugiamės, kad vienai iš jų ši „Karjeros savaitė 2017“ padėjo galutinai apsispręsti, kokiu keliu ji pasuks baigusi gimnaziją. Ir tikimės, kad sudaryta galimybė susipažinti su pasieniečio profesija, padės ir daugiau moksleivių planuoti savo karjerą.

Rinktinėje vykusį renginį filmavo Ignalinos kabelinė televizija.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here