Skip to content

Meras aplankė Ceikinius, Mielagėnus ir Gilūtas

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis už savo ir savivaldybės metų veiklą pradėjo atsiskaityti gyventojams. Susitikimai įvyko Ceikiniuose, Mielagėnuose ir Gilūtose.

Ceikiniuose

Kaimo seklyčios salėje susirinko apie 30 žmonių. Per metus nuveiktus darbus pirmiausia pristatė seniūnas Saulius Zabolevičius. Jis kalbėjo apie išlaidas ūkiniams reikalams, elektrai, malkų ruošimui, taip pat darbus, tvarkant kapines, aplinką, rūpinantis atliekų išvežimu, atliekant kai kuriuos remonto darbus. Iš svarbesnių minėtas Rubelninkų bendruomenės pastato fasado remontas, Paceikinės paplūdimyje pastatytas lieptas, drenažo įrengimas Ceikinių kaimo Liepų gatvėje ir kt. Minėta, kad seniūnijoje gyvena 500 žmonių, pasidžiaugta, jog kasmet vis sulaukiama kelių naujagimių, todėl pavyksta išlaikyti priešmokyklinukų ir pradinukų klases. Gyventojams seniūnas dėkojo už palaikymą ir pagalbą darbuose bei kvietė atsakingai rūpintis atliekomis ir pranešti pamačius nelegalius sąvartynus. Pernai buvo sutvarkytas šiukšlynas Rubelninkuose, prie buvusio kiaulių komplekso.

Meras Henrikas Šiaudinis apžvelgė tarybos veiklą, savivaldybės administracijos svarbiausius darbus, daugiausia dėmesio skyrė švietimui, socialinei apsaugai, komunaliniam ūkiui. Savivaldybės biudžetas, kaip minėta, labai panašus į 2008 m., todėl pastaruoju metu žymiai padidėjus kainoms, savivaldybės galimybės tikrai ribotos. Daugiausia lėšų (55 proc.) išleidžiama švietimui ir socialinei paramai. Rūpinamasi 7 mokyklų ir 3 globos namų veikla, mokinių pavėžėjimu, nemokamu maitinimu, mokamos įvairios socialinės išmokos. Gyventojų, taip pat ir vaikų, kasmet mažėja. 2016 m. gimė 123, mirė 350 žmonių. Tik Ignalinos mieste gyventojų per metus šiek tiek padaugėjo. Dabar, mero teigimu, visi rajono mokiniai laisvai sutilptų į vieną Ignalinos mokyklą, tačiau  esamas švietimo įstaigas stengiamasi išlaikyti, joms padedama išgyventi. Praeitais metais buvo atliktas trijų mokyklų remontas, renovuota Meikštų biblioteka ir į naujas erdves patalpas perkelta Didžiasalio biblioteka. Savivaldybė padeda ir kitoms įstaigoms, įmonėms. Ypač sunku išgyventi Ignalinos autobusų parkui. 2016 metais jam skirta 220 tūkst. eurų dotacija.

Ceikinių gyventojai informuoti, kad yra parengti investiciniai projektai tvarkyti Miško ir Liepų gatves. Numatyta darbų vertė apie 120 tūkst. eurų. Tačiau kol kas iš susisiekimo ministerijos lėšų dar negauta. Kasmet kelių ir gatvių tvarkymui skiriama apie 1 mln. eurų.

Kalbėdamas apie nedarbo problemas, meras teigė, jog susidaro uždaras ratas: verslininkai skundžiasi, kad jiems trūksta darbuotojų, o žmonės  sako, kad jiems labai mažai mokama. Mero nuomone, šiuos dalykus turėtų kontroliuoti valstybė. Dar jis pateikė iškalbingą faktą – mūsų regione dirba vienas darbo inspektorius, prižiūrintis 8 savivaldybes ir gyvenantis Vilniuje.

Meras pasidžiaugė, kad pastaruoju metu rajone beveik nelieka nedirbamos žemės ir apskritai žemė tapo vertybė. Ūkiams sustiprėti labai padėjo europinė parama. Tai jaučiama ir matoma. Praeitais metais per įvairias išmokas rajono ūkininkai gavo apie 12 mln. eurų paramos. Šiuo metu vidutinio ūkio dydis rajone yra apie 20 ha (2000 m. buvo apie 5 ha).

Mielagėnuose

Čia gyventojai įeinančius valdžios atstovus pasitiko plojimais, o jie buvo skirti seniūnei Mildai Bielinienei, kuri dėl kojos operacijos ilgą laiką nedirbo. Ją pavadavo Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius. Ši diena seniūnei buvo pirmoji darbo diena. „Artėja gražiausios pavasario šventės, šviečia saulė ir jūsų seniūnė sugrįžo – tai tikrai džiaugsminga diena“, – sakė meras H. Šiaudinis. S. Zabolevičius irgi buvo linksmas, nes jam tai paskutinė darbo diena Mielagėnuose. Buvę išties nelengva rūpintis dviem seniūnijomis, tačiau kažkokių didesnių problemų neiškilo, o septyni mėnesiai prabėgo nepastebimai.

Seniūnas ir meras apžvelgė metų darbus, išlaidas, kalbėjo apie kaimo gyventojus labiausiai dominančias problemas: kelių tvarkymą, asbestinių stogų keitimo programą, kiaulių maro pasekmes ir planuojamą pašto reformą, kuri, kaip sakė meras, dabar pristabdyta. Minėta, kad vienas džiugiausių įvykių Mielagėnų seniūnijoje pernai buvo Krikonių tilto atidarymas. Jo statybai panaudota apie 220 tūkst. eurų.

Meras sakė, kad jam visada malonu atvykti į Mielagėnus, nes čia gyvenantys žmonės  pirmauja savo veikla, idėjomis ir prasmingais darbais. Pasiūlyta ir toliau aktyviai domėtis paramos galimybėmis, priminta, kad šiais metais  galima teikti paraiškas ir gauti paramą iš Ignalinos vietos veiklos grupės, įgyvendinančios kaimo plėtros ir žuvininkystės strategiją.

Gilūtose

Mielagėnų seniūnijos Gilūtų kaime seniūnai ir meras su žmonėmis maloniai pabendravo kaimo bibliotekoje. Kadangi kaimas mažesnis, tai ir žmonių mažiau susirinko, tačiau pokalbis nebuvo trumpesnis. Visi išklausė seniūno S. Zabolevičiaus ir mero H. Šiaudinio kalbas, uždavė nemažai klausimų, daug kuo domėjosi. Buvo aptartas atliekų tvarkymas ir planuojamas mokesčių už jų išvežimą didinimas. Meras pritarė minčiai, kad kainos apskaičiavimas, atsižvelgiant ne tik į šiukšlių kiekį, bet ir į gyvenamąjį plotą, nėra protingas. Jis, galbūt, tinka didmiesčiui, bet visai netinka kaimams. Todėl Seime bandoma rengti naujas taisykles ir taisyti planus. Ūkininkai buvo nepatenkinti, kad stambiagabaričių atliekų aikštelėje nepriimamos traktorių ir priekabų padangos, todėl jie visai nežinantys, kur jas dėti. Mero teigimu, padangos, kaip ir plastikiniai buteliai, turėtų būti perdirbamos. Ir, žinoma, visi sakė laukiantys kelio į Gilūtas asfaltavimo. Meras patikino, kad vyksta projektavimas ir nuo liepos mėnesio  turėtų prasidėti realūs darbai.  Asfaltuotas kelias bus tiesiamas nuo Mielagėnų sankryžos, pro Paliesiaus dvarą iki kaimo (merui važiuojant į Gilūtas šiame kelyje kaip tik dirbo projektuotojai). Ta džiugia žinia ir baigėsi pokalbis, visiems palinkėta sveikatos ir gražių švenčių. Gyventojai gavo ir savivaldybės ataskaitos knygeles.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here