Skip to content

Ignalinoje vyko Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Balandžio 20, 21 d. Ignalinoje vyko 23-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada, skirta Piliakalnių metams. Ignalinos kultūros ir sporto centre surengtas šventinis olimpiados atidarymas, gražiai pristatytas Ignalinos kraštas, pasidžiaugta jaunaisiais šokėjais, pasakoriais, parodytas rajoną pristatantis filmas. Ignaliną iš viso aplankė apie 150 svečių, 69 iš jų – mokiniai. Olimpiadoje dalyvavo ir viena ignalinietė, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos auklėtinė Gabija Kondratavičiūtė.

Renginys pradėtas žymaus geografo Česlovo Kudabos žodžiais: „Ignalinos rajonas tarsi mažytė Lietuva, tik jūros pakrantės jame trūksta. Yra čia ir vėjo supustytų kopų, ir pavasariniais potvyniais Nemuno deltą primenančių žemumų. Patraukli kalvotoji šių apylinkių žemė. Ignalinos apylinkėse stūkso aukščiausios viršukalnės: Būdakalnis ir jo kaimynai Nevaišiuose ir Lepšiuose. Čia tyvuliuoja didžiausias Lietuvos ežeras Drūkšiai. Ignalinos apylinkes puošia dvi gūdžiausios mūsų didžiagirės – Labanoro ir Ažvinčių su šalia šnarančiais Minčios miškais…“

Visus susirinkusius talentingus  mokinius, jų mokytojus ir garbią komisiją pasveikino savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, linkėjęs pajusti pavasarinės mūzos įkvėpimą, pasidžiaugti viešnage Ignalinoje ir parsivežti namo kuo geriausių įspūdžių iš šio vaizdingo krašto. Svečiams dovanota nuotaikinga koncertinė programa. Scenoje linksmai sukosi šokių kolektyvo „Lelijėlė“ (vad. N. Žygienė) poros, smagias istorijas tarmiškai porino „Tramtatulio“ konkurso laureatai Jurgita Pauliukėnaitė iš Didžiasalio ir Povilas Bubulis iš Naujojo Daugėliškio. Gražiai dainavo Ignalinos gimnazistai Beatričė Čeponytė ir Gabrielius Talijūnas.

Pristatyta olimpiados vertinimo komisija ir jos pirmininkas Vytautas Tallat-Kelpša, Panevėžio dailės mokyklos direktorius, mokytojas metodininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Džiugu, kad iš 10-ties komisijos narių trys – Ignalinos krašto atstovės. Tai Ignalinos gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Audronė Čeponienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė, metodininkė Nijolė Trinkūnienė ir Vidiškių gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Audronė Krikščionaitienė. Komisijos pirmininkas dėkojo olimpiados organizatoriams, džiaugėsi puikiu koncertu ir pristatymu, kuris, pasak jo, rodo, koks gražus, turtingas ir menui svetingas šis kraštas. 

Olimpiadoje dalyvaujančių mokinių mokyklų ir rajonų etapų darbai buvo eksponuojami kultūros centro fojė ir Ignalinos krašto muziejuje. Dar buvo vertintas bendras kiekvieno mokinio „Kūrybinių darbų aplankas“. Ignalinoje dalyviai gavo naują užduotį ir kūrė paveikslus tema „Piliakalniai – senovės valdovų atminimo saugotojai“. Tam buvo skirtos 3 val. Kitą dieną mokiniai dirbo dviejose grupėse, jie turėjo pristatyti savo darbus komisijai. Kol vieni kūrė, kiti ilsėjosi, apžiūrėjo Ignaliną, ir atvirkščiai. Mokytojams olimpiados metu vyko edukaciniai mokymai, taip pat organizuota ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką. Pirmos dienos vakarą visi linksminosi vakaronėje su „Ringės“ kapela.

Antrąją dieną vyko olimpiados uždarymas ir apdovanojimai. Jaunuosius dailininkus pasveikinti atvyko Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos neformaliojo švietimo centro atstovės. Svečiai džiaugėsi puikiu renginiu, dėkojo organizatoriams: rajono savivaldybei,  Ignalinos kultūros ir sporto centrui, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai, o visus mokinius vadino nugalėtojais, nes vien tai, kad jie pateko į respublikinę olimpiadą, rodo didelį jų talentą.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje buvo įteikta 10 apdovanojimų. Keturi mokiniai apdovanoti švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštais, trys – trečio laipsnio diplomais ir bronzos medaliais, du – antrojo laipsnio diplomais ir sidabro medaliais. Pirmojo laipsnio diplomą ir aukso medalį atsiėmė olimpiados nugalėtoja Vaiva Frančiakaitė, Šakių rajono meno mokyklos mokinė (mok. K. Dovydaitis).

Buvo įteiktos padėkos renginio Ignalinoje organizatoriams, pasveikinti svečiai ir olimpiados koordinatoriai. Šventiniam olimpiados uždarymui parengtas gražus koncertas. Scenoje sukosi sportinių šokių kolektyvų „Viva“ ir „Mamba“ poros, skambėjo ansamblių „Pumpurai“ ir „Pumpurėliai“ ir Ignalinos gimnazijos vokalistų  dainos. Gerą nuotaiką dovanojo Miko Petrausko muzikos mokyklos gitaristų ansamblis.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here