Skip to content

Savivaldybės delegacija lankėsi Serocke

MI informacija

Balandžio 29, 30 d. Lenkijos Serocko mieste buvo minimas Serocko miesto 600 metų jubiliejus ir miesto globėjo Šv. Voicecho diena. Šventiniuose renginiuose pakviesti dalyvauti ir mūsų rajono savivaldybės atstovai. Į Lenkiją vyko savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, tarybos narys Robertas Mačėnas, tarybos sekretorė Rita Kardelienė ir susitikimo metu vertėjavusi Ignalinos gimnazijos mokytoja Janina Berezina.

Balandžio 29 d. vyko iškilmingas tarybos posėdis, kurį vedė tarybos pirmininkas Artūras Barkovskis. Renginyje dalyvavo Serocko miestų partnerių iš Italijos ir Čekijos šalių oficialios delegacijos, vietos valdžios atstovai. Jubiliejaus proga išklausyta Serocko burmistro Silvestro Sokolnickio kalba, svečių sveikinimai. Ceremonijos dalyviams parodytas trumpas filmukas apie šio krašto istorijos raidą, įdomiai pristatyta informacija apie šv. Voicechą. Aktyviausiems Serocko bendruomenės gyventojams už nuopelnus miestui ir komunai įteikti apdovanojimai.

Rajono meras H. Šiaudinis savo sveikinimo kalboje minėjo, kad Ignalinos ir Serocko bendradarbiavimas nuolat stiprėja, nuoširdūs tarpusavio santykiai vienija mūsų bendruomenes. Istoriją kuriame patys. Serocko savivaldybei meras H. Šiaudinis įteikė „Sidabrinės lelijos“ apdovanojimą už ilgametį tarptautinį bendradarbiavimą kultūros, jaunimo aktyvinimo, sporto srityse, miestų partnerių draugystės puoselėjimą. Iškilmingo posėdžio metu taip pat buvo pasirašyta partnerystės sutartis tarp Serocko ir Vengrijos Balatonmaldi miesto.

Miesto parke buvo iškilmingai pasodintas vienas iš šešių medžių, skirtų 600-osioms metinėms, miesto aikštėje į grindinį įdėta laiko kapsulė su švietimo įstaigų atstovų, senjorų linkėjimais, piešiniais, eilėraščiais ir pan. Ant Serocko rotušės sienos atidengta šių metų jubiliejaus atminimo lenta.

Sekmadienį ignaliniečiai kartu su kitais svečiais ir vietos gyventojais dalyvavo šv. Mišiose miesto bažnyčioje, kuriose dalyvavo ir Lenkijos vyskupas. Vėliau vyko vietos žvejybos muziejaus atidarymas, surengta ekskursija po gražias Serocko apylinkes. Taip pat sudaryta puiki galimybė pasiklausyti klasikinės muzikos.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje