Skip to content

Teatro „Iki“ sėkmė

MI informacija

Balandžio 29 d. Pasvalyje vyko IX  Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės – apžiūros  „Šimtakojis“ jaunimo teatrų laureatų šventė. Buvo parodyti 8 geriausi šio sezono spektakliai jaunimui. Džiugu, kad Ignalinos gimnazijos teatro „Iki“ spektaklis „Atjunk“ komisijos balų lentelėje buvo įvertintas 99 balais iš šimto ir yra antroje vietoje.

Spektaklyje vaizduojamas ateities pasaulis, bejausmis ir šaltas, kurio visi gyventojai sujungti į vieną sistemą. Jie neturi jausti,  kentėti ir net negali patirti, kas tai yra „skanu“, „šlapia“, „šalta“. Visos spalvos, kvapai ir skoniai persikėlė į virtualią erdvę, kur ir vyksta bendravimas, susitikimai, apsikeitimas informacija. Tačiau pagrindinė herojė Gryta ne tokia kaip visi, gal todėl, kad ji buvo pradėta ne mėgintuvėlyje, o „senuoju“ būdu. Užuot tobulėjusi sistemoje ji nuolat užduoda klausimų, nuolat ieško tikrų susitikimų ir pokalbių, domisi tikrų knygų skaitymu, bėgiojimu, nori kuo daugiau sužinoti apie praeitį, žmonių jausmus ir bučinius. Galiausiai sutinka sistemai taip pat besipriešinantį bendraamžį Mantą ir su juo pabėga. Gryta išgyvena ir labai skaudžių netekčių – praranda artimiausius žmones mamą ir seserį. Jolantos Narbutaitienės talentingi spektaklio režisūriniai sprendimai, dinamiškumas, kūrybingai besikeičiančios scenos ir auginama įtampa bei puiki pagrindinio vaidmens atlikėjos Rūtos Ragaišytės ir kitų vaidyba tikrai verti pagyrų. Spektaklis pelnytai įvertintas.

Pirmi geriausiųjų teatrų rikiuotėje – gerai ignaliniečiams pažįstamas, festivalyje „Bildučiai“ viešintis teatras iš Jurbarko „Vaivorykštė“ ir jų spektaklis „Žaidimas be taisyklių“. Trečioje vietoje puikavosi taip pat Ignalinos draugai – teatras iš Pasvalio „Drama“.   Toliau lentelėje buvo teatrai iš Tauragės, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos, Punsko, Šakių ir Naujosios Akmenės. Geriausių jaunimo teatrų spektaklius stebėjo ne tik „Šimtakojo“ komisijos nariai, Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė, bet ir teatrų režisieriai iš įvairių Lietuvos kampelių. Įspūdinga jaunimo teatrų šventė baigėsi apdovanojimais. Dešimt jaunimo teatrų spektaklių buvo įvertinti diplomais, tarp kurių ir Ignalinoje vaidinęs Utenos kultūros centro jaunimo teatras ir jų spektaklis „Atsargiai, liftas!“. Šventės laureatai apdovanoti diplomais ir specialiais „Šimtakojo“ suvenyrais.

Teatras IKI džiaugiasi ir  nuoširdžiai dėkoja visiems, sudariusiems galimybę ir padėjusiems nuvykti į šią gražią teatrų šventę. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here