Skip to content

Mums duokit, mes irgi duosim. Špygą

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Sveikatos reikalai „ant Lietuvos“ vėl pasižymėjo. Paaiškėjo (pas mus valdžiai visada staiga paaiškėja tai, ką nevaldantys žmonės seniai žino), kad eilės pas šeimos gydytojus auga. Priežastis, atrodytų, aiški: Lietuva sensta, nes jaunimas išvažiuoja. O senimui, žinia, pas gydytoją apsilankyti gerokai dažniau reikia.

Televizijų parodytame reportaže buvo aiškinama, kad šeimos gydytojui mokama ne už tai, kiek ligonių pas jį apsilanko, o už tai, kiek potencialų pacientų pas jį užsiregistravę. Jeigu tai tiesa, tai tvarka, mano nuomone, idiotiška: mokama ne už darbą, o už skaičiukus – už tave moka vienodai, nesvarbu, kartą per dešimtmetį ateini ar vos ne kas savaitę atskubi.

Bet idiotiška seniai nustatyta tvarka stebėtis neverta, Lietuvai su sveikatos ministrais niekada nesisekė. Kaip, beje, ir su dauguma kitų, bet kitose srityse žmogui gal mažiau bėdų pridaroma.

Rodos, jeigu tvarka idiotiška, ją reikia keisti. Bet seimūnams nėra kada. Dabar jie svarsto, ar priimti įstatymą, pagal kurį kiekvienas apsilankęs alkoholio skyriuje privalėtų būti filmuojamas, ir šis „dokumentas“ turėtų būti saugomas pusę metų. Priežiūra būtų geresnė, negu kur nors kalėjime vadinamoje nusikaltėlių prieglaudoje. Žmogaus teisių gynėjai tyli? Matyt, blaivosi.

Bet apie šeimos gydytojus kalbėjome. Kažkoks valdininkas iš Ligonių kasų rimtai aiškino, kad šeimos gydytojams skųstis nedera, nes jie gali gauti priemokas už nėščiųjų apžiūrą, už kūdikių priežiūrą…

Iš kur nėščiosios, iš kur kūdikiai, jeigu Lietuvoje greit vien senoliai teliks. Apie Mažulonis gal penkių kilometrų spinduliu, iki pat Ignalinos pakraščio, nė vieno vaiko, nė vienos nėščiosios nesu mačiusi. Valdininkas apie tai nežinojo? O gal tikrai, siūlau pasirinkti variantą: a) valdininkas apie tikrąją padėtį nežino; b) valdininkas yra kvailas; c) valdininkas sėdi ne savo kėdėje; d) valdininkas tyčiojasi iš žmonių. Aš už jūsų pasirinkimą neatsakau.

Na, iš valdininko gal nieko daugiau ir nebuvo galima tikėtis, bet iš jį klausinėjusių žurnalistų… Kodėl niekas nepaklausė, kodėl jis taip šneka (nusišneka)? Ar ir čia reikia siūlyti variantus: a) žurnalistams tai nerūpi; b) žurnalistai dirba ne savo darbą; c) žurnalistai yra, kaip sakė Viktoras Uspaskichas, „tūpi“.

Bet juk negali sakyti, kad valdžia nenori išvažiavusių susigrąžinti. Tarp „nenori“ ir „nieko nedaro“ skirtumas yra, ir didžiausiu „darymu“ būtų galima vadinti siūlymą įteisinti dvigubą pilietybę. Valdžios naudai reikia pasakyti, jog ji supranta, kad tokiu būdu emigrantų nesusigrąžinsi, tik ji tikisi, kad taip parodys rūpestį emigrantais, gal ir jie atsilygins.

Dabar teigiama, kad užsienyje gyvena nuo pusės iki viso milijono lietuvių. Pridedama, kad skaičiuojant išvažiavusius per pastarąjį ketvirtį amžiaus, skaičių reikėtų padvigubinti. Sakykim, tokių yra apie pusė milijono. Daugiausia tai darbingi žmonės, turintys balso teisę. Jie gąsdina, kad jeigu negaus dvigubos pilietybės, atsisakys Lietuvos pilietybės, ir tada Lietuvai bus blogai, joje apskritai žmonių nebeliks.

Kaip manote, kiek užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių dalyvavo pernai vykusiuose Seimo rinkimuose? Nepilni 20 tūkst. Tik kas dvidešimtas, geriausiu atveju, prisiminė esąs Lietuvos pilietis.

Dvigubos pilietybės šalininkai referendumo nenori, supranta, kad likusiems Lietuvoje tie savanaudžiai nereikalingi. O gaila, tiesiog būtų įdomu pasižiūrėti, kiek užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių ateitų į referendumą?

Na, kam Lietuvai tokie piliečiai, kuriems tėvynė ten, kur geriau? Juk pilietybė tokiems reikalinga, tik, sakysim, kad galėtų atvažiuoti ką nors pigiau susikombinuoti. Sakysim, pigiau pasigydyti. O ką jie Lietuvai duoda? Špygą.

O šeimos gydytojams, atrodo, belieka kentėti. Senoliai anksčiau ar vėliau išmirs, net rūpestingiausių šeimos gydytojų prižiūrimi, ir už tai jiems belieka dėkoti. Gydytojams už priežiūrą, ne senoliams už tai, kad išmirs.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here