Skip to content

Vaikų dienos šventėje pasveikinti patys mažiausieji

Ignalina atvėrė vartus vasarai ir tradiciškai pasveikino mažiausius savo gyventojus. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną  Laisvės aikštėje surengta spalvinga šventė. Vaikus viliojo atrakcionai,  smagios veiklos, visi norintys galėjo dalyvauti piešimo ant asfalto konkurse, lipdyti iš molio, lankstyti vėjo malūnėlius, pasimokyti karpinių meno ar daryti lėktuvėlius ar tiesiog pasigrožėti mokinių rankdarbiais. Šventiniame koncerte, kurį vedė patys mokiniai,  pasirodė  Ignalinos kultūros ir sporto centro bei mokyklų  vaikų ir jaunimo dainų,  šokių kolektyvai, solistai, jungtinis rajono mokinių choras, koncertavo jaunimo grupės, šoko moterų linijinių šokių kolektyvas.

Minint Vaikų gynimo dieną jau dešimtus metus patiems jauniausiems, praeitais metais gimusiems, gyventojams iškilmingai įteikiami simboliniai „Mažojo ignaliniečio“ pasai, kuriuose užrašyti nuoširdžiausi sveikinimai: „Ignalina – tavo gimtasis kraštas. Tavo pradžių pradžia, tyra lyg lelijos žiedas. Tavo mažos pėdelės ant smėlio, tavo žvilgsnis į didelį dangų… Koks džiaugsmas, kad gimei, kad esi šiam pasauliui ir šiai gražiai žemei. Tam, kad vardas garsiai skambėtų, kad darbai būtų gėrio pilni…“ Šiemet pasus gavo 31 mažylis. Belieka tik gražiai prisiminti buvusias šventes, kai į sceną lipo arti penkiasdešimties laimingų šeimų.

Šventinius apdovanojimus pradėjo seno gero animacinio filmuko personažai: visų mažylių geriausias draugas Karlsonas ir namų tvarkytoja Freken Bok. Teatro IKI aktorių duetas šauniai perteikė šių personažų charakterį, šmaikščiai bendravo, juokavo, o vėliau į sceną kvietė pačius mažiausius. Juos ir tėvelius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Šią gražią akciją sumanė ir jau daugiau nei 10 metų organizuoja Vaiko teisių apsaugos skyrius.

Tikrai jaudinančiai gražios akimirkos – lipo ir lipo į sceną laimingi ir išdidūs tėveliai, rankose laikydami savo brangiausius žmogeliukus, smalsiai besidairančius ir dar nesuprantančius, koks kiekvienas iš jų yra svarbus ne tik savo tėveliams, bet ir gimtajam miestui, Lietuvai. Kartu su pasais mažyliams dovanoti žavūs minkšti angeliukai, tėveliams – nuotraukų albumai „Ignalina“ ir gėlės. Stebint tokius gražius sveikinimus aplanko mintys, kad šeima yra pats brangiausia kiekvieno žmogaus vertybė, šalies turtas, o vaikams – saugiausias uostas.

Visus vaikus, jų tėvelius pasveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, linkėjęs gražios vasaros, saugių pramogų, malonių įspūdžių, o pailsėjus rudenį visiems sugrįžti į mokyklas. Suaugusiuosius meras kvietė rūpintis vaikų gerove, būti atsakingais už jų saugią ir laimingą vaikystę. Šeima yra pats brangiausias kiekvieno žmogaus turtas, tautos tvirtovė, o vaikams – saugiausias uostas. Norėtųsi, kad šeimose būtų sutarimas, pagarba, kad visi vaikai jaustųsi laimingi ir mylimi.

Koncertinę programoje pasirodė  daug darželinukų ir mokinukų kolektyvų ir jie, kaip vasaros pievoje žydinčios gėlės, buvo tokie žavūs, spalvingi, linksmi, kad žiūrovų veiduose vis švietė šypsenos. Vaikų šventę papuošė ir gimnazijos dainininkai, jaunimo grupė „MillionsofEmotion“, gatvės šokių kolektyvai „Resolve“ ir „Aspiration“, sportinių šokių kolektyvas „Viva“.  

Mažųjų programą pradėjo smagūs „Šaltinėlio“ mokyklos „Lankštingalėlių“ ansamblio dainininkai, visus pasveikinę daina „Ruoškitės-pradėsim“, šoko ir linksmai vartėsi mieli  meškiukai, o darželinukų šokis su skėčiais „Lašeliai“ buvo labai aktualus, nes dangus vis grasinosi prapliupti lietumi, tačiau smarkaus lietaus išvengta ir šventės jis nesugadino.

Keletą dainų atliko jungtinis rajono mokinių choras, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mišrus ansamblis „Draugai“, Ignalinos muzikos mokyklos jaunučių choras, Vidiškių gimnazijos ansamblis, šauniai pasirodė solistai Gabrielė Zabulytė, Aira Lukauskaitė, Mėlika Rakauskaitė, Viktorija Lazauskaitė, Mantas Bendorius, Gabrielė Čirikaitė, Rūta Ragaišytė, Evelina Steponianaitė. Aikštėje gražiai sukosi ir šokio meną pristatė  „Lelijėlės“, „Dringelės“ šokėjai, šiuolaikinio šokio kolektyvas „Kaprizas“. Dainuojančius vaikus ir jaunimą subūrė mokytojos Vida Ksenzovienė, Loreta Kuksėnienė, Jurgita Antonovienė, Dalia Vilčinskienė, Lionė Gruodienė, Lina Gladkauskienė, Valentina Sinkevič. Šokėjus šventei parengė vadovės Neringa Kirkilienė, Edita Račinskaitė, Nijolė Žygienė, Greta Murmaitė.

Po vaikų ir jaunimo koncerto, lygiai 20 val.,  šventės dalyviai susijungė su Lietuvos vaikais akcijoje „Taikos glėbys“. Visi buvo kviečiami apsikabinti, pasiklausyti vienas kito širdies plakimo ir suprasti, kad kai baigiasi karas mano širdyje, baigiasi karas ir širdyje to, kurį apkabinai.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje