Skip to content

Pagerbti darbui labiausia atsidavę gamtos globėjai

Praėjusį pirmadienį per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę visuomenės atstovai. Vykusiame renginyje dalyvavo ir mūsų kraštu jo išsaugojimu besirūpinantys specialistai. Vienas jų – Utenos RAAD Ignalinos rajono agentūros vedėjas Viktoras Ksenzovas. Jam įteiktas Aplinkos ministerijos medalis.

V. Ksenzovas į Ignaliną dirbti sugrįžo prieš 4-erius metus, gegužę. Žinoma, sąžiningai eidamas šias pareigas bei turėdamas konkrečią bei griežtą nuomonę aplinkosaugos klausimais, specialistas turi ir savo būrį oponentų ar net priešų, tačiau juos nustelbia rajono gyventojai bei savivaldybės ir jos padalinių darbuotojų gretos, pritariančios ir besidžiaugiančios permainomis rajone, padedančios rūpintis mūsų krašto aplinka, jos tausojimu ir išsaugojimu tie buitiniame, tiek pramoniniame sluoksniuose. Žingsnis po žingsnio ir visi suvoksime gamtos išteklių ir jos pačios tausojimo svarbą.

Ta pačia proga ministerija pagerbė ir visuomenės veikėjus, gyvenančius darnoje su gamta ir tiesiančius jai pagalbos ranką. Ženklu „Už visuomeninę veiklą“ pagerbti ornitologas Marius Čepulis ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas.Padėkomis pažymėti ištikimiausi gamtos bičiuliai, aplinkosauginių pilietinių akcijų iniciatoriai ir dalyviai. Tai mums labai puikiai pažįstami, dažnam ignaliniečių augintinam ar jo rastam sužalotam gyvūnui pagalbą teikiantys, baltų kultūros puoselėtojai, Kaltanėnų bendruomenės vadovai Rasa ir Algirdas Breidokai (veterinarijos gydytojas), rūpestingi tautinio paveldo puoselėtojai, aktyvus gamtos žinių propaguotojas Bronius Jurgelevičius, Žagarės krašto ūkininkai Alvyda ir Laimondas Malinauskai, atkasę ir pritaikę lankyti Brolių akmenį, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Panevėžio Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Andrius Mickus ir etnografinio Zervynų kaimo puoselėtojai Artūras ir Algis Svirneliai.

Kas žino, gal ateis laikas ir Žemės planetos išsaugojimu bei tausojimu ims rūpintis kur kas didesnis mūsų bendruomenės būrys. Dar kartą sveikiname visus su Pasauline aplinkos diena, skirta paskatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje. Tausokime savo žemę ir ji mums dosniai atsilygins – suteiks galimybę sveikai ir laimingai gyventi mums ir ateities kartoms.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje