Skip to content

Prie Panižiškės sulaikyta stambi rūkalų kontrabanda

MI informacija

Penktadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai Panižiškės kaimo prieigose, apie 70 m nuo kelio Ceikiniai–Ignalina, pastebėjo įtartiną asmenį. Jis iki šios vietos pamiškėje atėjo pėsčias, prieš tai išlipęs nuo keliu nuvažiavusio automobilio „VW Passat“.

Vyras, kaip vėliau paaiškėjo, 28-erių rajono gyventojas, dairydamasis ėjo prie pamiškėje šakomis užmaskuotų į polietileno plėvelę apvyniotų dėžių. Į šią vietą netrukus atvažiavo automobilis „VW Caddy“. Iš jo išlipo dar du vyrai. Pasieniečių stebima trijulė pradėjo krauti dėžes į automobilį. Pastebėję artėjančius VSAT pareigūnus, krovikai pasileido bėgti. Pasieniečiai du iš trijų vyrų prisivijo. Kadangi bėgliai aktyviais veiksmais bandė išvengti sulaikymo, VSAT pareigūnai juos tramdė panaudodami kovinės savigynos veiksmus ir surakindami antrankiais. Kaip paaiškėjo, sulaikytieji – 43-ejų ir 33-ejų Baltarusijos piliečiai. Pirmam prie dėžių pasirodžiusiam mūsų rajono gyventojui tąkart pavyko pasprukti į mišką.

Iš viso šioje vietoje pasieniečiai dėžėse rado 17 498 pakelius cigarečių „NZ Gold Super Slims“ be akcizo ženklų. Rūkalai pagaminti Baltarusijoje. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra daugiau kaip 50 tūkst. eurų.

 

VSAT Ignalinos rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Atlikdami tolesnius paieškos veiksmus, pasieniečiai skirtingose rajono vietovėse dar sulaikė du lietuvius. Tai – iš įvykio vietos pasprukęs 28-erių rajono gyventojas bei su sulaikyta kontrabanda, įtariama, susijęs 42-ejų Švenčionių r. gyventojas.

Keturi sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę. Lietuviai vėliau iš jos paleisti, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimus ir rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Baltarusius teismas leido suimti mėnesiui.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here