Skip to content

„Keiziai“ ant savo jubiliejinio torto užpūtė penkioliktąją žvakutę

Sekmadienį savo 15-ąjį gimtadienį šventė vienas populiariausių rajono muzikos kolektyvų – Ceikinių kaimo kapela „Keiziai“, žinomi ne tik rajone, bet ir daugelyje Lietuvos regionų bei užsienio šalių. Kapela ir daugelio respublikinių konkursų bei Miko ir Kipro Petrauskų premijos laureatė. Kaip sakė renginio vedėja, kolektyvo gyvenime per penkiolika metų buvo visko: ir juoko, džiaugsmo, pergalių akimirkų, ir liūdnesnių momentų, tačiau keiziečiaivis augo, stiprėjo, kiekviename koncerte savo azartu ir nuoširdumu eidami iš širdies į širdį. Šventė prasidėjo šv. Antano atlaidais atstatomoje bažnyčioje. Po atlaidų, nors dangus grasino lietumi (bet taip ir nepravirko), visi susirinko miestelio estradoje prie Ceikinės upelio.

Koncertą pradėjo svečiai iš Švenčionių – šio miesto kultūros namų šokių ansamblis „Trepsis“. Po neskubių senjoriškų ansamblio šokėjų žingsnių, prasidėjo oficialioji – kalbų ir sveikinimų – dalis. „Keizius“ su dar paauglišku amžiumi sveikino rajono meras (beje, ceikiniškis) Henrikas Šiaudinis, Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius, Seimo nario Gintauto Kindurio padėjėja Ona Zaleckienė, ūkininkas Zigmantas Kajėnas, „Mūsų Ignalina“. Visi sveikintojai atvyko su dovanomis. Meras kolektyvui įteikė rajono savivaldybės padėkos raštą ir krepšį gėlių, seniūnas savo padėkos raštais apdovanojo esančius ir buvusius aktyvius „Keizių“ kapelos narius, dovanų atsiuntė ir Seimo narys, atvežė kiti sveikintojai.

Šiemet Palūšei tapus Mažąja kultūros sostine, „Keiziai“ tapo Palūšės bendruomenės partneriais ir draugais, muzikiniu mažosios sostinės veidu. Todėl į kapelos jubiliejinę šventę atvyko net kelių žmoniųPalūšės delegacija su bendruomenės vadovais priešakyje. Žinoma, ne tuščiomis rankomis. Be gėlių, didelio ir ypatingo vaisinio torto, kitų dovanų, svečiai iš Palūšės atvežė ir kartu su Ceikinių seniūnu upelio šlaite pasodino draugystės medį – klevelį.Juokauta, kad Palūšę ir Ceikinius riša sena muzikų Petrauskų gija, mat Mikas gimęs Ceikiniuose, o Kipras – Palūšėje.

Koncertinę programą pradėjus jubiliatams, „Keizių“ įkūrėja Milda Dikmonienė pasiūlė pagerbti pernai išėjusį ilgametį kapelos akordeonininką Juozą. Jaunimo ansamblio „Iuventus“ nariai ant jo kapo uždegė žvakelių, o „Keiziai“, gausiam publikos būriui stovint, Juozo atminimui sudainavo žinomą dainą. „Išėjai tu nakčia, išėjai paslapčia…“ – žodžiai, tarsi jam būtų specialiai parašyti.

Koncertą tęsė populiariausi „Keizių“ šlageriai, smagios jaunatviškos „Iuventus“ ansamblio ir „Keiziukų“ kapelos dainos, pasakorės Janinos Tuskenienės jubiliejiniai pajuokavimai ir folkloro ansamblio „Babutėskuperkas“ lyrika. Scenoje pasirodė ir patys jauniausi solistai ir muzikantai: Jonetos, Juditos ir Jauniaus Čibirų trio bei mažoji Aida. Koncerto metu dar keletą kartų šoko „Trepsis“. Kadangi artėjo Antaninės (jos švenčiamos šiandien), scenoje buvo vainikuotas ir vienintelis „Keizių“ ansamblio Antanas – akordeonininkas ir solistas A. Laurinavičius.

Po bemaž dvi valandas trukusio koncerto, visi jo dalyviai dar šurmuliavo kaimo seklyčioje vykusioje vakaronėje.

„Keiziai“ žengia į šešioliktuosius, brandžios paauglystės, metus. Nors pastaraisiais metais labai pasikeitė kapelos sudėtis, jai vadovauja nauja vadovė Rūta Kajenė, kolektyvas pasiryžęs ir toliau rajone garsinti gimtuosius Ceikinius, o šalyje ir užsieniuose – Ignalinos kraštą. Belieka palinkėti jiems sėkmės.

Autoriaus nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje