Skip to content

Susitikimas su rašytoja

MI informacija

Birželio 14 d. Linkmenų bibliotekoje įvyko susitikimas su  Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare, Utenoje gyvenančia rašytoja Regina Guntulyte-Rutkauskiene bei jos knygų redaktore, laikraščio ,,Utenos diena“ žurnaliste Birute Nenėniene.

Renginio pradžioje nuskambėjo Linkmenų etnografinio ansamblio ,,Linkmena“ atliekamos dainos.  Redaktorė, apžvelgdama rašytojos kūrybą, pabrėžė,jog jos kūriniuose atsispindi graži meilė, gražūs žmonių santykiai, įspūdingas ir intriguojantis jausmų pasaulis, kuriame beveik visuomet nugali gėris. Anot B. Nenėnienės,  R. Guntulytė yra darbšti, savita ir išskirtinė rašytoja, nes rašo apie laikotarpį, kuris jai yra geriausiai pažįstamas. Pati rašytoja prisipažino,kad džiaugiasi, patirdama teigiamą skaitytojų atsaką.Po pirmosios knygos pasirodymo sulaukė skaitytojų paskatinimo rašyti toliau. Šiuo metu turi išleidusi jau 15 knygų, kuriose – milijonas žodžių.

Birželio 14-oji Gedulo ir Vilties diena. R. Guntulytė – buvusi tremtinė, 1949 m. su šeima ištremta į Irkutsko sritį. Tremties tema ji yra parašiusi dvi autobiografines knygas. Pirmojoje „Bangų mūša“ yra įdėta poema„Giesmė išėjusiems“. Ištraukas iš šios poemos skaitė autorė bei bibliotekininkė Danutė Daubarienė. Poemoje aprašomi įvykiai – nuo tremties pradžios iki autorės sugrįžimo į Lietuvą. Apysakoje „Bangų mūša“ pasakojami vaiko akimis patirti tremties išgyvenimai.  Antrojoje knygoje „Bangų mūšai rimstant“,  įvykiai plėtojami toliau.

Renginio dalyviai buvo aktyvūs – autorei  uždavė  ir asmeninio pobūdžio klausimų, į kuriuos ji mielai atsakė. Susitikimą su rašytoja užbaigė etnografinis ansamblis, kuris atliko rašytojos jaunystės laikų dainų. R. Guntulytei dėkojo, linkėjo sveikatos bei kūrybinės sėkmės bibliotekininkės Danutė ir Rita, pastaroji palyginusi rašytoją su meilės romanų autore Barbara Cartland. Rašytoja susirinkusiems dosniai dovanojo savo kūrybos knygų, dalijo autografus.  Susitikimas su rašytoja tarsi nemačiomis sujungė meilės, sielvarto bei skausmo temas.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje