Skip to content

Viešuosius darbus dirbantiems alga sumenko

MI informacija

Birželio 14 d. savivaldybės vadovai susitiko su rajono seniūnais ir aptarė aktualius klausimus dėl kelių sąrašų sudarymo, saugaus eismo priemonių įgyvendinimo, viešųjų pirkimų ir naujovių, organizuojant viešuosius darbus.  Pastarajam klausimui skirta daugiausia dėmesio.

Nuo liepos įsigaliojus naujam socialiniam modeliui, bus taikomas ir naujas Užimtumo įstatymas, o jame apie viešuosius darbus nė neužsimenama. Viešųjų darbų programai įgyvendinti reikalingas lėšas 60 proc. finansuodavo Darbo birža, 40 proc. – savivaldybė. Dabar liks tik savivaldybės dalis, o Darbo birža šios funkcijos nebevykdys.

Viešuosius darbus dirbantieji seniūnijose – didelė pagalba. Jie šienauja valstybinės žemės plotus kaimuose, miesteliuose, tvarko kapines, parkus, šluoja, kas sugeba – ir pameistrauja. Tokių darbų kaimuose pilna. Dabar viešuosius darbus dirbančių žymiai sumažės, o ir darbai vadinsis ne viešieji, o laikinieji. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta 2017 m. užimtumo didinimo programa, kuri įsigalios nuo liepos 1 d. Šios programos uždavinys – didinti užimtumą, socialiai remtinų visuomenės grupių integraciją naudojant įvairias darbo rinkos politikos priemones. Savivaldybė laikinuosius darbus finansuos iš valstybės biudžeto savivaldybėms skirtų lėšų valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti pagal Lietuvos Vietos savivaldos įstatymo 7  str.18 p. Programoje numatytoms priemonėms vykdyti bus skelbiama darbdavių, vykdančių veiklą Ignalinos rajone, atranka.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here