Skip to content

Domėjosi medicinos įstaigų reikalais

Birželio 20 d. savivaldybės vadovai susitiko su VšĮ Ignalinos rajono poliklinikos vyr. gydytoja Džiuginta Kajėnaite ir VšĮ Ignalinos rajono ligoninės direktore Drąsuole Jatuliene. Buvo aptarti šių medicinos įstaigų veiklos klausimai ir perspektyvos, diskutuota apie problemas ir jų sprendimą. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybės tarybos narė Marijona Lukaševičienė, Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Matešienė, vyr specialistė (savivaldybės gydytoja) Asta Laurinaitienė.

Ignalinos rajono poliklinikai priklauso trys ambulatorijos Dūkšte, Mielagėnuose ir Didžiasalyje, taip pat medicinos punktai Ceikiniuose, Šiūlėnuose, Naujajame Daugėliškyje, Kazitiškyje, Ceikiniuose, bendrosios praktikos gydytojų kabinetai Linkmenyse ir Vidiškėse. Kaip sakė vyr. gydytoja, problema dėl specialistų išlieka, jaunų gydytojų rasti nelabai pavyksta, o esančių gydytojų darbo krūvis išties didelis, kasdien tenka priimti ir daug neužsiregistravusių pacientų. Kartais atsiranda ir nepatenkintų, ir besiskundžiančių. Buvo aptarti kai kurie skundai, išsiaiškintos jų aplinkybės.

Dž. Kajėnaitė pasidžiaugė neseniai gautu nauju greitosios medicinos pagalbos automobiliu ir priminė, kad nuo liepos 1 dienos greitąją pagalbą reikės kviesti Bendrojo pagalbos centro numeriu 112.

Ignalinos rajono ligoninės direktorė Drąsuolė Jatulienė,  pristačiusi įstaigos veiklą, informavo apie neseniai vykusius susitikimus su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga ir viceministre G. Šakalyte. Kokia bus mažųjų ligoninių ateitis, neaišku. Informuota apie kitais metais pradedamą gydymo įstaigų reitingavimą, atsižvelgiant į  paslaugų prieinamumą, jų kokybę, pacientų vertinimus. Taip pat bus tvirtinamas naujas radiologijos paslaugų teikimo aprašas, pagal kurį bus koreguojamas šios srities medicinos darbuotojų darbo laikas ir gali būti, kad reikės naujų specialistų. Kol kas neaišku  dėl ligoninės Vaikų ligų skyriaus uždarymo. Kaip sakė direktorė, šiuo metu skyriuje yra 4 ligoniukai (Terapijos skyriuje – 24, Slaugos skyriuje – 29 ligoniai). Tikimasi, kad ligoninėje dirbti pradės šią vasarą rezidentūrą baigianti gydytoja reanimatologė.

Kalbėta ir apie iškylančius sunkumus teikiant paslaugas neblaiviems pacientams, kartais net neturintiems dokumentų ar sveikatos draudimo. Taip pat diskutuota apie pacientų pavėžėjimą. Jeigu greitoji medicinos pagalba atveža  pacientą į polikliniką ar ligoninę, jam suteikiama pagalba, arba jis guldomas gydytis, tai vėliau į namus jo greitoji pagalba negali vežti. Yra atvejų, kai tuo tenka rūpintis savivaldybei. Jeigu pati ligoninė savo pacientą veža konsultacijai į kitą ligoninę, tuomet jį ir parsiveža, ir sumoka už konsultaciją. Neįgaliųjų nuvežimu į gydymo įstaigą ir parvežimu pasirūpina savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje