Skip to content

Palūšės turizmo centras pagaliau turi šeimininką

MI informacija

Praėjusių metų pabaigoje paskelbtą koncesijos konkursą laimėjo bendrovė „Picukė“, kuriai vadovauja 21-erių Kristijonas Mineikis. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Žvinys teigė, kad birželio 27 d. pasirašyta sutartis, kuria bendrovė „Picukė“ įgis teisę 20 metų valdyti Palūšės turizmo centrą.

„Konkursas įvyko ir yra paskelbtas laimėtojas. Ketvirtame koncesijos konkurse, kuris baigėsi gegužės pabaigoje, dalyvavo du dalyviai ir iš tų dviejų ekonomiškai naudingiausiu būdu buvo atrinktas laimėtojas. Laimėjo UAB „Picukė“. Iki sutarties pasirašymo koncesininkas turėjo įkurti projektą-bendrovę, kuri valdys Palūšės turizmo centrą. Sutartis bus pasirašoma tarp keturių partnerių: koncesininko, įsteigtos projekto bendrovės, valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos“, – sakė direktoriaus pavaduotojas.

Konkurse taip pat dalyvavo devynių partnerių konsorciumas UAB „FS Company“. Palūšės turizmo centro valdytojas į centro infrastruktūrą iki kitų metų gruodžio turi investuoti 87 tūkst. eurų. Būsimiems valdytojams bus leista naudotis statiniais, o jie privalės pasirūpinti virtuvės įranga, įsigyti poilsiautojams reikalingo turistinio inventoriaus, įdarbinti mažiausiai du darbuotojus. „Taip pat sąlygose rašoma, kad turi būti aptarnauta ne mažiau kaip 10 tūkst. lankytojų per metus, organizuoti keturi vieši renginiai per metus, turi būti teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, turizmo inventoriaus nuomos paslaugos. Ten nemažai sąlygų“, – komentavo S. Žvinys.

Šeši atnaujinti nameliai ir konferencijų centras, kainavę 1,5 mln. eurų, stovėjo nenaudojami, pradėjo net pelyti. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija pati nuomoti patalpų negalėjo ir privalėjo ieškoti investuotojo, nes turizmo centras statytas už Europos Sąjungos pinigus. Investuotoją surasti buvo sudėtinga, nes verslininkus domino tik nameliai, bet ne konferencijų centras. Tačiau, pasak S. Žvinio, patalpoms reikės tik kosmetinio remonto. „Tie nameliai šeši, jie pastatyti ir priduoti 2013 m., tačiau jie jau ketverius metus stovi nenaudojami. O centrinis pastatas baigtas 2015 m. gruodį. Kosmetinio remonto reikės, koncesininkas viską žino, apžiūra vyko ir visi viską matė, kokia tų pastatų būklė“, – tikino jis. Registrų centro duomenimis, bendrovės „Picukė“ pagrindinė akcininkė yra JAV gyvenanti Dominyka Voelkle, o nuo praėjusių metų pabaigos įmonei vadovauja 21-erių metų Kristijonas Mineikis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje